HY-TEK's Meet Manager 7/23/2018 09:01 AM
                 BC Summer Games 2018 - 7/20/2018 to 7/21/2018                 
                              Cowichan Sportsplex                              
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
========================================================================
        BCSG: ! 12.14  2006        Christabel Nettey, Zone 3                   
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   254 Jaeland Cummings    14 Zone 5                   12.77Q -0.4  1 
  2   126 Emma Cannan         15 Zone 2                   12.90Q -2.3  3 
  3   279 Bethany Walton-Kni  15 Zone 5                   13.10Q -1.4  2 
  4   235 Hanna Sobkowich     15 Zone 4                   13.31Q +0.0  4 
  5   222 Estella Mainella    15 Zone 4                   12.83q -0.4  1 
  6   200 Taya Batiste        15 Zone 4                   13.13q -1.4  2 
  7   285 Katia Bannister     15 Zone 6                   13.34q +0.0  4 
  8   130 Ellie Donahue       14 Zone 2                   13.43q -0.4  1 
  9   326 Meghan Sheehan      15 Zone 6                   13.72  -0.4  1 
  9   122 Victoria Barry      14 Zone 2                   13.72  +0.0  4 
 11   189 Veronica Robertson  15 Zone 3                   13.73  -0.4  1 
 12   227 Charity Obazughann  15 Zone 4                   13.83  -2.3  3 
 13   160 Larissa Cote        14 Zone 3                   13.86  +0.0  4 
 14   318 Victoria Porcher    14 Zone 6                   13.88  -2.3  3 
 15   111 Sadie Joyce         14 Zone 1                   14.06  -1.4  2 
 16   329 Sonya Urbanowicz    14 Zone 6                   14.14  -1.4  2 
 17   156 Jordan Blaker       14 Zone 3                   14.23  -1.4  2 
 18   155 Belle Baptist       15 Zone 3                   14.38  -2.3  3 
 19   102 Grace Bobbitt       14 Zone 1                   14.44  -2.3  3 
 19   374 Bailey Shoemaker    15 Zone 8                   14.44  +0.0  4 
 21   281 Shaelyn Woo         14 Zone 5                   14.48  -2.3  3 
 22   118 Morgan Trand        14 Zone 1                   14.62  -0.4  1 
 23   369 Lauren Pastachak    15 Zone 8                   14.83  -2.3  3 
 24   336 Amber Andersen      14 Zone 7                   15.00  -0.4  1 
 25   348 Madigan Mackay      14 Zone 7                   15.60  +0.0  4 
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================
        BCSG: ! 12.14  2006        Christabel Nettey, Zone 3                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   126 Emma Cannan         15 Zone 2                   12.71  -1.7 
  2   254 Jaeland Cummings    14 Zone 5                   12.73  -1.7 
  3   222 Estella Mainella    15 Zone 4                   12.84  -1.7 
  4   200 Taya Batiste        15 Zone 4                   12.87  -1.7 
  5   285 Katia Bannister     15 Zone 6                   13.20  -1.7 
  6   235 Hanna Sobkowich     15 Zone 4                   13.34  -1.7 
  7   279 Bethany Walton-Kni  15 Zone 5                   13.38  -1.7 
  8   130 Ellie Donahue       14 Zone 2                   13.45  -1.7 
Preliminaries
  9   122 Victoria Barry      14 Zone 2                               
  9   326 Meghan Sheehan      15 Zone 6                               
 11   189 Veronica Robertson  15 Zone 3                               
 12   227 Charity Obazughann  15 Zone 4                               
 13   160 Larissa Cote        14 Zone 3                               
 14   318 Victoria Porcher    14 Zone 6                               
 15   111 Sadie Joyce         14 Zone 1                               
 16   329 Sonya Urbanowicz    14 Zone 6                               
 17   156 Jordan Blaker       14 Zone 3                               
 18   155 Belle Baptist       15 Zone 3                               
 19   102 Grace Bobbitt       14 Zone 1                               
 19   374 Bailey Shoemaker    15 Zone 8                               
 21   281 Shaelyn Woo         14 Zone 5                               
 22   118 Morgan Trand        14 Zone 1                               
 23   369 Lauren Pastachak    15 Zone 8                               
 24   336 Amber Andersen      14 Zone 7                               
 25   348 Madigan Mackay      14 Zone 7                               
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================
        BCSG: ! 24.99  2008        Shai-Ann Davis, Zone 3                      
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   126 Emma Cannan         15 Zone 2                   25.92Q -1.4  4 
  2   222 Estella Mainella    15 Zone 4                   26.79Q -0.8  2 
  3   227 Charity Obazughann  15 Zone 4                   26.91Q -0.8  1 
  4   235 Hanna Sobkowich     15 Zone 4                   27.01Q -1.0  3 
  5   254 Jaeland Cummings    14 Zone 5                   26.09q -1.4  4 
  6   279 Bethany Walton-Kni  15 Zone 5                   27.05q -1.0  3 
  7   303 Kailey Horel        14 Zone 6                   27.43q -0.8  2 
  8   130 Ellie Donahue       14 Zone 2                   27.45q -1.0  3 
  9   285 Katia Bannister     15 Zone 6                   27.52  -0.8  1 
 10   111 Sadie Joyce         14 Zone 1                   27.66  -0.8  2 
 11   200 Taya Batiste        15 Zone 4                   27.79  -1.4  4 
 12   318 Victoria Porcher    14 Zone 6                   27.92  -1.4  4 
 13   122 Victoria Barry      14 Zone 2                   28.11  -0.8  1 
 14   156 Jordan Blaker       14 Zone 3                   28.21  -0.8  2 
 15   189 Veronica Robertson  15 Zone 3                   28.28  -1.0  3 
 16   204 Janelle Chhun       15 Zone 4                   28.38  -0.8  2 
 17   157 Tayja Boyko         14 Zone 3                   28.84  -0.8  1 
 18   264 Katherine Keng      14 Zone 5                   28.93  -0.8  1 
 19   364 Sophia Mahmoud      15 Zone 8                   29.50  -1.0  3 
 20   355 Elanor Copes        14 Zone 8                   29.63  -1.4  4 
 21   116 Makenzy Pratt       14 Zone 1                   30.56  -1.0  3 
 22   118 Morgan Trand        14 Zone 1                   30.79  -1.4  4 
 23   348 Madigan Mackay      14 Zone 7                   31.72  -1.4  4 
 
Women 200 Meter Dash
=====================================================================
        BCSG: ! 24.99  2008        Shai-Ann Davis, Zone 3                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   126 Emma Cannan         15 Zone 2                   25.79  -0.8 
  2   254 Jaeland Cummings    14 Zone 5                   26.16  -0.8 
  3   222 Estella Mainella    15 Zone 4                   26.82  -0.8 
  4   227 Charity Obazughann  15 Zone 4                   27.51  -0.8 
  5   235 Hanna Sobkowich     15 Zone 4                   27.53  -0.8 
  6   130 Ellie Donahue       14 Zone 2                   27.63  -0.8 
  7   303 Kailey Horel        14 Zone 6                   27.68  -0.8 
  8   279 Bethany Walton-Kni  15 Zone 5                   28.94  -0.8 
Preliminaries
  9   285 Katia Bannister     15 Zone 6                               
 10   111 Sadie Joyce         14 Zone 1                               
 11   200 Taya Batiste        15 Zone 4                               
 12   318 Victoria Porcher    14 Zone 6                               
 13   122 Victoria Barry      14 Zone 2                               
 14   156 Jordan Blaker       14 Zone 3                               
 15   189 Veronica Robertson  15 Zone 3                               
 16   204 Janelle Chhun       15 Zone 4                               
 17   157 Tayja Boyko         14 Zone 3                               
 18   264 Katherine Keng      14 Zone 5                               
 19   364 Sophia Mahmoud      15 Zone 8                               
 20   355 Elanor Copes        14 Zone 8                               
 21   116 Makenzy Pratt       14 Zone 1                               
 22   118 Morgan Trand        14 Zone 1                               
 23   348 Madigan Mackay      14 Zone 7                               
 
Women 300 Meter Dash
===================================================================
        BCSG: ! 39.36  2016        Jasneet Nijjar, Zone 4                      
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   126 Emma Cannan         15 Zone 2                   41.45Q  3 
  2   254 Jaeland Cummings    14 Zone 5                   42.54Q  1 
  3   247 Claire Bosma        15 Zone 5                   43.84Q  2 
  4   173 Jade Lenton         15 Zone 3                   44.46Q  2 
  5   235 Hanna Sobkowich     15 Zone 4                   44.56Q  1 
  6   305 Gabi Kinnis         15 Zone 6                   44.72Q  3 
  7   303 Kailey Horel        14 Zone 6                   44.79q  1 
  8   318 Victoria Porcher    14 Zone 6                   45.26q  3 
  9   138 Alexandra Luxmore   14 Zone 2                   45.44   1 
 10   204 Janelle Chhun       15 Zone 4                   46.22   2 
 11   120 Avie Waterfall      14 Zone 1                   46.79   2 
 12   326 Meghan Sheehan      15 Zone 6                   46.95   3 
 13   189 Veronica Robertson  15 Zone 3                   47.03   1 
 14   355 Elanor Copes        14 Zone 8                   47.92   2 
 15   103 Cassy Boehm         15 Zone 1                   49.40   3 
 16   348 Madigan Mackay      14 Zone 7                   51.89   2 
 17   372 Jessica Rude        14 Zone 8                   54.76   1 
 --   157 Tayja Boyko         14 Zone 3                      DQ   3  163.3 - Lane Violati
 
Women 300 Meter Dash
================================================================
        BCSG: ! 39.36  2016        Jasneet Nijjar, Zone 4                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   126 Emma Cannan         15 Zone 2                   41.02  
  2   247 Claire Bosma        15 Zone 5                   42.06  
  3   254 Jaeland Cummings    14 Zone 5                   42.86  
  4   173 Jade Lenton         15 Zone 3                   42.87  
  5   235 Hanna Sobkowich     15 Zone 4                   43.90  
  6   305 Gabi Kinnis         15 Zone 6                   43.96  
  7   303 Kailey Horel        14 Zone 6                   44.40  
  8   318 Victoria Porcher    14 Zone 6                   44.94  
Preliminaries
  9   138 Alexandra Luxmore   14 Zone 2                          
 10   204 Janelle Chhun       15 Zone 4                          
 11   120 Avie Waterfall      14 Zone 1                          
 12   326 Meghan Sheehan      15 Zone 6                          
 13   189 Veronica Robertson  15 Zone 3                          
 14   355 Elanor Copes        14 Zone 8                          
 15   103 Cassy Boehm         15 Zone 1                          
 16   348 Madigan Mackay      14 Zone 7                          
 17   372 Jessica Rude        14 Zone 8                          
 --   157 Tayja Boyko         14 Zone 3                          
 
Women 800 Meter Run
===================================================================
        BCSG: ! 2:13.10  1979        Pat Wellman, Zone 6                       
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   171 Juane Klaus         14 Zone 3                 2:21.03Q  2 
  2   173 Jade Lenton         15 Zone 3                 2:27.73Q  1 
  3   202 Isabella Brunoro    15 Zone 4                 2:27.87Q  1 
  4   260 Skye Higgins        15 Zone 5                 2:28.15Q  2 
  5   305 Gabi Kinnis         15 Zone 6                 2:27.91q  1 
  6   291 Kate Cameron        15 Zone 6                 2:28.41q  1 
  7   233 Nanaki Sangha       15 Zone 4                 2:29.05q  2 
  8   170 Allyssa Hutchison   14 Zone 3                 2:29.80q  1 
  9   247 Claire Bosma        15 Zone 5                 2:30.49   1 
 10   120 Avie Waterfall      14 Zone 1                 2:31.31   1 
 11   241 Abigail Yakemchuck  14 Zone 4                 2:32.40   2 
 12   252 Tilda Cressman      14 Zone 5                 2:34.89   2 
 13   138 Alexandra Luxmore   14 Zone 2                 2:37.64   2 
 14   103 Cassy Boehm         15 Zone 1                 2:40.80   2 
 15   375 Brenn Smith         14 Zone 8                 2:42.00   1 
 16   377 Brynn Witwicki      15 Zone 8                 2:52.87   2 
 
Women 800 Meter Run
================================================================
        BCSG: ! 2:13.10  1979        Pat Wellman, Zone 6                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   171 Juane Klaus         14 Zone 3                 2:18.29  
  2   173 Jade Lenton         15 Zone 3                 2:22.02  
  3   260 Skye Higgins        15 Zone 5                 2:23.00  
  4   305 Gabi Kinnis         15 Zone 6                 2:23.13  
  5   291 Kate Cameron        15 Zone 6                 2:25.64  
  6   233 Nanaki Sangha       15 Zone 4                 2:25.91  
  7   202 Isabella Brunoro    15 Zone 4                 2:31.11  
  8   170 Allyssa Hutchison   14 Zone 3                 2:36.04  
Preliminaries
  9   247 Claire Bosma        15 Zone 5                          
 10   120 Avie Waterfall      14 Zone 1                          
 11   241 Abigail Yakemchuck  14 Zone 4                          
 12   252 Tilda Cressman      14 Zone 5                          
 13   138 Alexandra Luxmore   14 Zone 2                          
 14   103 Cassy Boehm         15 Zone 1                          
 15   375 Brenn Smith         14 Zone 8                          
 16   377 Brynn Witwicki      15 Zone 8                          
 
Women 1200 Meter Run
================================================================
        BCSG: ! 3:37.35  2014        Madison Heisterman, Zone 6                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   382 Madeline Bonikowsk  15 Zone 5                 3:44.21  
  2   171 Juane Klaus         14 Zone 3                 3:45.60  
  3   184 Christina Peet Wil  14 Zone 3                 3:51.58  
  4   260 Skye Higgins        15 Zone 5                 3:56.54  
  5   304 Emily Hunt          14 Zone 6                 3:57.38  
  6   291 Kate Cameron        15 Zone 6                 3:58.99  
  7   252 Tilda Cressman      14 Zone 5                 3:59.35  
  8   241 Abigail Yakemchuck  14 Zone 4                 4:03.39  
  9   140 Emily Macleod       15 Zone 2                 4:05.32  
 10   103 Cassy Boehm         15 Zone 1                 4:10.05  
 11   221 Julia Mackie        14 Zone 4                 4:10.16  
 12   144 Julianne Moore      14 Zone 2                 4:10.37  
 13   213 Jasleen Grewal      15 Zone 4                 4:11.05  
 14   293 Anna Chatterton     14 Zone 6                 4:11.09  
 15   206 Emma Cobban         15 Zone 4                 4:11.44  
 16   375 Brenn Smith         14 Zone 8                 4:13.13  
 17   377 Brynn Witwicki      15 Zone 8                 4:15.26  
 18   337 Katie Andrews       15 Zone 7                 5:34.30  
 
Women 2000 Meter Run
================================================================
        BCSG: ! 6:24.91  2010        Tanya Humeniuk, Zone 5                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   236 Katelyn Stewart-Ba  15 Zone 4                 6:36.50  
  2   382 Madeline Bonikowsk  15 Zone 5                 6:37.48  
  3   184 Christina Peet Wil  14 Zone 3                 6:40.45  
  4   202 Isabella Brunoro    15 Zone 4                 6:41.92  
  5   233 Nanaki Sangha       15 Zone 4                 6:51.16  
  6   275 Ella Symon          15 Zone 5                 6:53.16  
  7   140 Emily Macleod       15 Zone 2                 6:55.93  
  8   304 Emily Hunt          14 Zone 6                 6:56.99  
  9   128 Caitlyn Collingwoo  14 Zone 2                 7:17.94  
 10   221 Julia Mackie        14 Zone 4                 7:23.44  
 11   213 Jasleen Grewal      15 Zone 4                 7:23.86  
 12   377 Brynn Witwicki      15 Zone 8                 7:24.58  
 13   143 Lys Milne           15 Zone 2                 7:28.48  
 14   166 Emma Graydon        15 Zone 3                 7:30.87  
 15   287 Alexa Berg          14 Zone 6                 7:46.98  
 
Women 80 Meter Hurdles
========================================================================
        BCSG: ! 11.67  2016        Jasneet Nijjar, Zone 4                      
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   237 Laysha Tunti        15 Zone 4                   12.19Q -0.5  1 
  2   201 Alicia Bremer       15 Zone 4                   12.49Q -0.5  3 
  3   218 Karman Kang         15 Zone 4                   12.54Q -1.0  2 
  4   238 Krysthina Vlahovic  14 Zone 4                   12.59Q -0.5  3 
  5   330 Brooklyn Vanderkem  15 Zone 6                   13.05Q -0.5  1 
  6   273 Adria Sellers       14 Zone 5                   13.22Q -1.0  2 
  7   379 Emily Carlson       14 Zone 6                   12.87q -0.5  3 
  8   266 Kaitlin Loo         15 Zone 5                   13.48q -0.5  1 
  9   135 Meaghan Kujat       15 Zone 2                   13.50  -1.0  2 
 10   374 Bailey Shoemaker    15 Zone 8                   13.94  -1.0  2 
 10   186 Vanessa Pirani      14 Zone 3                   13.94  -0.5  1 
 12   364 Sophia Mahmoud      15 Zone 8                   14.36  -0.5  3 
 13   376 Lidia Solecki       14 Zone 8                   15.01  -0.5  1 
 14   123 Madison Boerner     14 Zone 2                   15.14  -0.5  1 
 15   349 Sage Murphy         15 Zone 7                   15.34  -1.0  2 
 16   172 Joyce Ko            15 Zone 3                   15.36  -0.5  3 
 17   286 Faith Barton        15 Zone 6                   15.42  -1.0  2 
 18   108 Zoe Giles           15 Zone 1                   15.67  -0.5  3 
 
Women 80 Meter Hurdles
=====================================================================
        BCSG: ! 11.67  2016        Jasneet Nijjar, Zone 4                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   237 Laysha Tunti        15 Zone 4                   12.02  -1.8 
  2   201 Alicia Bremer       15 Zone 4                   12.23  -1.8 
  3   379 Emily Carlson       14 Zone 6                   13.04  -1.8 
  4   330 Brooklyn Vanderkem  15 Zone 6                   13.08  -1.8 
  5   273 Adria Sellers       14 Zone 5                   13.33  -1.8 
  6   266 Kaitlin Loo         15 Zone 5                   13.63  -1.8 
  7   238 Krysthina Vlahovic  14 Zone 4                   13.80  -1.8 
 --   218 Karman Kang         15 Zone 4                     DNF  -1.8 
Preliminaries
  9   135 Meaghan Kujat       15 Zone 2                               
 10   186 Vanessa Pirani      14 Zone 3                               
 10   374 Bailey Shoemaker    15 Zone 8                               
 12   364 Sophia Mahmoud      15 Zone 8                               
 13   376 Lidia Solecki       14 Zone 8                               
 14   123 Madison Boerner     14 Zone 2                               
 15   349 Sage Murphy         15 Zone 7                               
 16   172 Joyce Ko            15 Zone 3                               
 17   286 Faith Barton        15 Zone 6                               
 18   108 Zoe Giles           15 Zone 1                               
 
Women 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   201 Alicia Bremer       15 Zone 4                   48.08Q  2 
  2   238 Krysthina Vlahovic  14 Zone 4                   49.47Q  1 
  3   273 Adria Sellers       14 Zone 5                   48.18Q  2 
  4   135 Meaghan Kujat       15 Zone 2                   49.88Q  1 
  5   186 Vanessa Pirani      14 Zone 3                   50.34Q  2 
  6   275 Ella Symon          15 Zone 5                   52.09Q  1 
  7   364 Sophia Mahmoud      15 Zone 8                   50.51q  2 
  8   330 Brooklyn Vanderkem  15 Zone 6                   50.95q  2 
  9   123 Madison Boerner     14 Zone 2                   50.98   2 
 10   327 Tyza Skuse          14 Zone 6                   53.35   1 
 11   336 Amber Andersen      14 Zone 7                   54.41   2 
 12   309 Alexandra Lazenby   14 Zone 6                   54.79   1 
 13   349 Sage Murphy         15 Zone 7                   55.92   1 
 14   108 Zoe Giles           15 Zone 1                   56.45   2 
 15   172 Joyce Ko            15 Zone 3                   56.56   1 
 16   101 Maya Amantea        14 Zone 1                   57.95   1 
 
Women 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   201 Alicia Bremer       15 Zone 4                   47.76  
  2   238 Krysthina Vlahovic  14 Zone 4                   48.28  
  3   135 Meaghan Kujat       15 Zone 2                   49.13  
  4   273 Adria Sellers       14 Zone 5                   49.21  
  5   186 Vanessa Pirani      14 Zone 3                   50.81  
  6   330 Brooklyn Vanderkem  15 Zone 6                   51.46  
  7   364 Sophia Mahmoud      15 Zone 8                   52.05  
  8   275 Ella Symon          15 Zone 5                   52.18  
Preliminaries
  9   123 Madison Boerner     14 Zone 2                          
 10   327 Tyza Skuse          14 Zone 6                          
 11   336 Amber Andersen      14 Zone 7                          
 12   309 Alexandra Lazenby   14 Zone 6                          
 13   349 Sage Murphy         15 Zone 7                          
 14   108 Zoe Giles           15 Zone 1                          
 15   172 Joyce Ko            15 Zone 3                          
 16   101 Maya Amantea        14 Zone 1                          
 
Women 1500 Meter Steeplechase
================================================================
        BCSG: ! 4:51.41  2010        Tanya Humeniuk, Zone 5                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   236 Katelyn Stewart-Ba  15 Zone 4                 5:01.98  
  2   202 Isabella Brunoro    15 Zone 4                 5:11.83  
  3   382 Madeline Bonikowsk  15 Zone 5                 5:11.84  
  4   252 Tilda Cressman      14 Zone 5                 5:19.89  
  5   275 Ella Symon          15 Zone 5                 5:28.19  
  6   143 Lys Milne           15 Zone 2                 5:35.06  
  7   128 Caitlyn Collingwoo  14 Zone 2                 5:35.26  
  8   144 Julianne Moore      14 Zone 2                 5:37.10  
  9   206 Emma Cobban         15 Zone 4                 5:41.30  
 10   221 Julia Mackie        14 Zone 4                 5:47.09  
 11   170 Allyssa Hutchison   14 Zone 3                 5:52.84  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
        BCSG: ! 48.64  2014        , Zone 3                                    
                       Moore, Lew, Morrison, Vlahovic                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Zone 4  'A'                                           49.83  
     1) 200 Taya Batiste 15             2) 237 Laysha Tunti 15            
     3) 227 Charity Obazughannmwen 15   4) 222 Estella Mainella 15        
  2 Zone 6  'A'                                           50.90  
     1) 379 Emily Carlson 14            2) 329 Sonya Urbanowicz 14        
     3) 318 Victoria Porcher 14         4) 285 Katia Bannister 15         
  3 Zone 2  'A'                                           50.99  
     1) 122 Victoria Barry 14           2) 134 Ely Kokayko 15             
     3) 130 Ellie Donahue 14            4) 126 Emma Cannan 15             
  4 Zone 5  'A'                                           51.22  
     1) 279 Bethany Walton-Knight 15    2) 273 Adria Sellers 14           
     3) 281 Shaelyn Woo 14              4) 254 Jaeland Cummings 14        
  5 Zone 3  'A'                                           52.69  
     1) 155 Belle Baptist 15            2) 156 Jordan Blaker 14           
     3) 163 Jacinda Fleming 14          4) 188 Jaime Rettig 14            
  6 Zone 8  'A'                                           54.42  
     1) 369 Lauren Pastachak 15         2) 355 Elanor Copes 14            
     3) 364 Sophia Mahmoud 15           4) 374 Bailey Shoemaker 15        
  7 Zone 1  'A'                                           54.43  
     1) 117 Jendaya Shields 14          2) 102 Grace Bobbitt 14           
     3) 111 Sadie Joyce 14              4) 118 Morgan Trand 14            
 -- Zone 7  'A'                                              DQ   170.7
     1) 336 Amber Andersen 14           2) 348 Madigan Mackay 14          
     3) 342 Alexis Dykens 14            4) 349 Sage Murphy 15             
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
        BCSG: ! 3:55.80  1994        , Zone 3                                  
                         Boylan, Dennis, Hanson-Monnie, Inman              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Zone 3  'A'                                         4:11.39  
     1) 189 Veronica Robertson 15       2) 171 Juane Klaus 14             
     3) 170 Allyssa Hutchison 14        4) 173 Jade Lenton 15             
  2 Zone 4  'A'                                         4:12.34  
     1) 201 Alicia Bremer 15            2) 204 Janelle Chhun 15           
     3) 233 Nanaki Sangha 15            4) 236 Katelyn Stewart-Barnett 15 
  3 Zone 5  'A'                                         4:19.50  
     1) 260 Skye Higgins 15             2) 382 Madeline Bonikowsky 15     
     3) 275 Ella Symon 15               4) 247 Claire Bosma 15            
  4 Zone 6  'A'                                         4:24.36  
     1) 326 Meghan Sheehan 15           2) 303 Kailey Horel 14            
     3) 310 Olivia Lundman 15           4) 330 Brooklyn Vanderkemp 15     
  5 Zone 2  'A'                                         4:30.78  
     1) 123 Madison Boerner 14          2) 144 Julianne Moore 14          
     3) 138 Alexandra Luxmore 14        4) 143 Lys Milne 15               
  6 Zone 8  'A'                                         4:49.78  
     1) 355 Elanor Copes 14             2) 364 Sophia Mahmoud 15          
     3) 375 Brenn Smith 14              4) 377 Brynn Witwicki 15          
  7 Zone 1  'A'                                         4:51.06  
     1) 108 Zoe Giles 15                2) 116 Makenzy Pratt 14           
     3) 120 Avie Waterfall 14           4) 103 Cassy Boehm 15             
 
Women High Jump
================================================================
        BCSG: ! 1.73m  2006        Holly Parent, Zone 6                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   208 Emma De Boer        15 Zone 4                   1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O   XO  XXX 
  2   134 Ely Kokayko         15 Zone 2                  J1.60m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O   XO   XO  XXX 
  3   236 Katelyn Stewart-Ba  15 Zone 4                  J1.60m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O   XO    O  XXO  XXX 
  4   160 Larissa Cote        14 Zone 3                   1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O  XXO  XXX 
  5   274 Ilsa Stewart        14 Zone 5                  J1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  6   111 Sadie Joyce         14 Zone 1                   1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
  7   308 Jayda Lauzon        15 Zone 6                  J1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXO  XXX 
  8   214 Sophia Gribbon      14 Zone 4                   1.45m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O  XXX 
  9   365 Hailey McNabb       15 Zone 8                  J1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    P   XO  XXO  XXX 
 10   102 Grace Bobbitt       14 Zone 1                  J1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
      XXO  XXO  XXX 
 11   289 Tahara Brown        15 Zone 6                   1.40m  
     1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXX 
 11   292 Sarah Carson        15 Zone 6                   1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O  XXX 
 13   369 Lauren Pastachak    15 Zone 8                  J1.40m  
     1.40 1.45 
      XXO  XXX 
 14   190 Daniela Sada        14 Zone 3                  J1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O   XO  XXO  XXX 
 15   342 Alexis Dykens       14 Zone 7                   1.35m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXX 
 16   224 Olivia Mccallum     15 Zone 4                  J1.35m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO   XX 
 
Women Pole Vault
================================================================
        BCSG: ! 3.10m  2008        Shawni Hayhurst, Zone 7                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   210 Ella Foster         15 Zone 4                   3.11m! 
     2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.11 3.16 
        O    O    O   XO  XXO  XXO  XXO  XXX 
  2   310 Olivia Lundman      15 Zone 6                   3.00m  
     2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.11 
       XO    O    O    O  XXO    O  XXO  XXX 
  3   329 Sonya Urbanowicz    14 Zone 6                   2.80m  
     2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        O    P    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  4   224 Olivia Mccallum     15 Zone 4                   2.70m  
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        O    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  5   261 Caroline Ho         14 Zone 5                   2.60m  
     2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  6   327 Tyza Skuse          14 Zone 6                   2.30m  
     1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 
       XO  XXO    O    O   XO  XXX 
  7   190 Daniela Sada        14 Zone 3                   1.80m  
     1.50 1.65 1.80 1.90 
        O    O    O  XXX 
 
Women Long Jump
=====================================================================
        BCSG: ! 6.12m  2006        Christabel Nettey, Zone 3                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   237 Laysha Tunti        15 Zone 4                   5.33m   1.6 
     FOUL      5.27m(2.3) 5.33m(1.6) FOUL      FOUL      5.13m(0.6)
  2   214 Sophia Gribbon      14 Zone 4                   5.21m   1.5 
     4.87m(1.8) 4.87m(4.0) 4.86m(0.6) 4.91m(1.2) 5.21m(1.5) FOUL     
  3   316 Madison Paugh       15 Zone 6                   5.04m   2.2 
     4.39m(1.7) FOUL      FOUL      4.82m(2.2) 5.04m(2.2) 4.97m(1.4)
  4   308 Jayda Lauzon        15 Zone 6                   5.03m   1.1 
     5.01m(2.4) FOUL      FOUL      4.83m(2.6) 5.03m(1.1)   
  5   188 Jaime Rettig        14 Zone 3                   4.95m   1.2 
     4.95m(1.2) 4.82m(1.8) 4.65m(1.8) 4.94m(2.0) 4.82m(1.5) 4.83m(1.9)
  6   134 Ely Kokayko         15 Zone 2                   4.90m   0.4 
     3.57m(0.5) FOUL      FOUL      4.90m(0.4) 2.86m(1.5) 3.37m(0.4)
  7   264 Katherine Keng      14 Zone 5                   4.87m   0.4 
     FOUL      4.87m(0.4) 4.59m(+0.0) 4.58m(1.1) 4.64m(0.9) FOUL     
  8   160 Larissa Cote        14 Zone 3                   4.82m   1.9 
     4.62m(1.6) 4.56m(1.4) 4.82m(1.9) FOUL      FOUL      4.71m(0.6)
  9   266 Kaitlin Loo         15 Zone 5                   4.74m   1.6 
     4.74m(1.6) 4.28m(1.9) 4.38m(2.3)         
 10   122 Victoria Barry      14 Zone 2                   4.43m   1.7 
     4.34m(1.0) 4.43m(1.7) FOUL              
 11   355 Elanor Copes        14 Zone 8                   4.34m  +0.0 
     4.34m(+0.0) FOUL      FOUL              
 12   118 Morgan Trand        14 Zone 1                   4.32m   1.3 
     4.32m(1.3) 4.13m(1.3) 4.22m(1.6)         
 13   101 Maya Amantea        14 Zone 1                   4.03m   1.3 
     4.03m(1.3) 3.84m(2.6) 3.62m(1.7)         
 14   116 Makenzy Pratt       14 Zone 1                   3.94m  +0.0 
     3.90m(2.8) 3.94m(+0.0) FOUL              
 15   281 Shaelyn Woo         14 Zone 5                   3.93m   1.6 
     FOUL      FOUL      3.93m(1.6)         
 16   336 Amber Andersen      14 Zone 7                   3.87m   0.9 
     3.87m(0.9) FOUL      FOUL                 
 
Women Triple Jump
=====================================================================
        BCSG: ! 12.33m  2004        Sabrina Nettey, Zone 3                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   316 Madison Paugh       15 Zone 6                  11.07m   1.3 
     10.84m(1.2) 10.77m(2.3) 10.57m(2.7) 11.07m(1.3) 10.80m(2.6) FOUL     
  2   266 Kaitlin Loo         15 Zone 5                  10.80m   2.1 
     FOUL      10.80m(2.1) 10.79m(2.1) 10.65m(1.3) FOUL(0.9) FOUL     
  3   210 Ella Foster         15 Zone 4                  10.72m   1.2 
     10.43m(1.1) 10.46m(2.0) PASS      10.15m(1.6) 10.40m(0.9) 10.72m(1.2)
  4   261 Caroline Ho         14 Zone 5                  10.62m   0.9 
     10.44m(1.9) 10.40m(1.5) 9.97m(0.5) 10.20m(1.6) FOUL(2.1) 10.62m(0.9)
  5   201 Alicia Bremer       15 Zone 4                  10.31m   1.2 
     10.31m(1.2) FOUL      PASS      PASS      PASS      PASS     
  6   154 Rachel Atsma        15 Zone 3                  10.17m   1.3 
     9.88m(2.0) FOUL      9.88m(0.5) 9.81m(2.0) FOUL(0.9) 10.17m(1.3)
  7   264 Katherine Keng      14 Zone 5                   9.98m   1.9 
     9.31m(1.1) 9.98m(1.9) 9.64m(2.7) 9.42m(2.0) 9.57m(1.4) 9.91m(0.8)
  8   281 Shaelyn Woo         14 Zone 5                   9.86m   1.1 
     9.86m(1.1) 9.67m(2.0) FOUL      9.38m(2.0) FOUL      FOUL(0.8)
  9   292 Sarah Carson        15 Zone 6                   9.63m   1.7 
     9.46m(1.6) 9.24m(0.8) 9.63m(1.7)            
 10   218 Karman Kang         15 Zone 4                   9.46m   0.8 
     9.46m(0.8) FOUL      FOUL(1.7)            
 11   238 Krysthina Vlahovic  14 Zone 4                   9.35m   2.7 
     9.29m(0.8) FOUL      9.35m(2.7)            
 12   188 Jaime Rettig        14 Zone 3                   9.34m   1.7 
     9.32m(1.9) 9.07m(0.8) 9.34m(1.7)          
 13   361 Morgan Lawrence     15 Zone 8                   9.31m   0.9 
     9.15m(1.0) 8.92m(1.5) 9.31m(0.9)            
 14   289 Tahara Brown        15 Zone 6                   9.23m   1.9 
     9.23m(1.9) 9.07m(1.2) 9.23m(2.2)         
 15   376 Lidia Solecki       14 Zone 8                   9.20m   0.6 
     9.20m(0.6) 9.08m(1.2) 9.01m(2.2)         
 16   155 Belle Baptist       15 Zone 3                   8.93m   1.5 
     FOUL(1.3) 8.93m(1.5) FOUL                 
 17   116 Makenzy Pratt       14 Zone 1                   8.22m   1.9 
     8.06m(1.3) 8.19m(1.4) 8.22m(1.9)         
 18   101 Maya Amantea        14 Zone 1                   8.00m   1.7 
     FOUL(1.2) 7.96m(0.8) 8.00m(1.7)         
 
Women Shot Put
================================================================
        BCSG: ! 13.93m  2016        Dolly Gabri, Zone 4                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   243 Jasmin Bhandal      15 Zone 5                  11.31m  
      11.06m  11.24m  11.08m  11.31m  11.17m  11.28m
  2   282 Noelle Yau          15 Zone 5                  11.26m  
      10.91m  11.26m  10.59m  11.02m  11.17m  11.07m
  3   354 Logan Unruh         15 Zone 7                  10.46m  
      8.93m  10.21m  10.02m  10.46m  10.06m  FOUL
  4   185 Anya Peters         15 Zone 3                   9.26m  
      9.26m  8.33m  8.42m  8.88m  8.24m  8.44m
  4   286 Faith Barton        15 Zone 6                   9.26m  
      FOUL  FOUL  8.41m  8.26m  8.41m  9.26m
  6   117 Jendaya Shields     14 Zone 1                   9.04m  
      8.66m  9.04m  FOUL  8.96m  8.91m  8.50m
  7   173 Jade Lenton         15 Zone 3                   8.35m  
      8.23m  7.88m  8.35m  8.02m  PASS  PASS
  8   133 Natasha Kociuba     14 Zone 2                   8.06m  
      8.06m  FOUL  FOUL  8.01m  7.84m  7.83m
  9   164 Kailea Fuller       15 Zone 3                   7.81m  
      7.08m  FOUL  7.81m            
 10   300 Isabella Hall       14 Zone 6                   7.64m  
      7.64m  FOUL  7.52m         
 11   313 Chantal Morfitt     15 Zone 6                   7.28m  
      7.19m  7.00m  7.28m            
 11   365 Hailey McNabb       15 Zone 8                   7.28m  
      7.12m  7.28m  6.54m         
 13   104 Jasmine Dentrey     14 Zone 1                   6.94m  
      6.42m  6.85m  6.94m           
 14   352 Heidi Share         15 Zone 7                   6.70m  
      6.70m  FOUL  6.51m         
 
Women Discus Throw
================================================================
        BCSG: ! 44.36m  2016        Dolly Gabri, Zone 4                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   280 Victoria Wideski    14 Zone 5                  31.33m  
      31.33m  24.95m  26.43m  FOUL  30.73m  FOUL
  2   282 Noelle Yau          15 Zone 5                  31.24m  
      FOUL  30.39m  FOUL  FOUL  FOUL  31.24m
  3   251 Rylee Crego         14 Zone 5                  29.53m  
      26.16m  28.26m  28.21m  28.83m  29.23m  29.53m
  4   243 Jasmin Bhandal      15 Zone 5                  28.73m  
      26.60m  28.73m  FOUL  FOUL  27.04m  FOUL
  5   354 Logan Unruh         15 Zone 7                  26.03m  
      26.03m  19.48m  FOUL  19.59m  FOUL  19.79m
  6   300 Isabella Hall       14 Zone 6                  25.10m  
      23.21m  FOUL  25.10m  24.77m  22.52m  24.75m
  7   185 Anya Peters         15 Zone 3                  24.42m  
      24.42m  21.69m  23.64m  20.38m  22.82m  21.07m
  8   117 Jendaya Shields     14 Zone 1                  23.80m  
      18.64m  19.55m  23.80m  23.24m  21.33m  19.79m
  9   102 Grace Bobbitt       14 Zone 1                  20.91m  
      18.13m  19.98m  20.91m         
 10   104 Jasmine Dentrey     14 Zone 1                  20.36m  
      FOUL  FOUL  20.36m         
 11   136 Cassidy Legebokow   15 Zone 2                  20.04m  
      FOUL  20.04m  FOUL         
 12   167 Kaia Haintz         14 Zone 3                  18.69m  
      18.69m  18.24m  16.21m         
 13   363 Maya Little         14 Zone 8                  18.08m  
      18.08m  16.48m  17.83m         
 14   249 Cheza Cabato        14 Zone 5                  17.67m  
      17.67m  17.05m  17.50m         
 15   362 Isabelle Lindsay    14 Zone 8                  15.93m  
      14.12m  15.93m  13.26m         
 16   133 Natasha Kociuba     14 Zone 2                  15.15m  
      13.13m  13.35m  15.15m         
 17   366 Olivia Momer        14 Zone 8                  12.04m  
      FOUL  12.04m  11.21m         
 18   342 Alexis Dykens       14 Zone 7                  11.54m  
      FOUL  FOUL  11.54m         
 --   323 Bailey Rossnagel    14 Zone 6                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Women Hammer Throw
================================================================
        BCSG: ! 55.97m  2016        Phoebe Price-Roberts, Zone 2               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   300 Isabella Hall       14 Zone 6                  38.34m  
      34.73m  38.34m  37.21m  FOUL  35.39m  36.59m
  2   243 Jasmin Bhandal      15 Zone 5                  37.39m  
      35.08m  FOUL  35.10m  FOUL  FOUL  37.39m
  3   313 Chantal Morfitt     15 Zone 6                  35.84m  
      FOUL  FOUL  28.70m  35.46m  FOUL  35.84m
  4   310 Olivia Lundman      15 Zone 6                  34.74m  
      34.74m  FOUL  FOUL  32.59m  FOUL  FOUL
  5   251 Rylee Crego         14 Zone 5                  30.02m  
      26.45m  26.62m  27.59m  30.02m  FOUL  28.28m
  6   115 Emma Postlethwaite  14 Zone 1                  27.58m  
      27.58m  22.16m  FOUL  26.49m  FOUL  26.69m
  7   164 Kailea Fuller       15 Zone 3                  25.81m  
      23.29m  24.88m  25.28m  25.81m  25.06m  25.31m
  8   309 Alexandra Lazenby   14 Zone 6                  24.97m  
      FOUL  24.21m  FOUL  21.76m  23.95m  24.97m
  9   349 Sage Murphy         15 Zone 7                  23.12m  
      23.12m  21.79m  FOUL         
 10   366 Olivia Momer        14 Zone 8                  22.19m  
      22.19m  21.28m  FOUL            
 11   363 Maya Little         14 Zone 8                  19.88m  
      18.94m  18.81m  19.88m         
 12   167 Kaia Haintz         14 Zone 3                  19.81m  
      19.72m  FOUL  19.81m           
 12   142 Paige Mckenzie      15 Zone 2                  19.81m  
      FOUL  19.81m  19.62m            
 14   362 Isabelle Lindsay    14 Zone 8                  17.78m  
      15.06m  16.95m  17.78m         
 --   280 Victoria Wideski    14 Zone 5                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Women Javelin Throw
================================================================
        BCSG: ! 43.06m  2012        Chanell Botsis, Zone 3                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   354 Logan Unruh         15 Zone 7                  36.15m  
      FOUL  35.21m  FOUL  FOUL  FOUL  36.15m
  2   282 Noelle Yau          15 Zone 5                  33.76m  
      30.11m  27.20m  33.76m  30.62m  31.89m  30.08m
  3   316 Madison Paugh       15 Zone 6                  32.60m  
      FOUL  28.57m  29.46m  29.94m  31.40m  32.60m
  4   329 Sonya Urbanowicz    14 Zone 6                  31.97m  
      31.97m  29.36m  31.08m  30.65m  29.55m  31.40m
  5   251 Rylee Crego         14 Zone 5                  30.12m  
      28.41m  FOUL  26.39m  FOUL  29.43m  30.12m
  6   205 Erin Clemens        14 Zone 4                  29.71m  
      28.28m  28.56m  27.06m  25.74m  26.73m  29.71m
  7   142 Paige Mckenzie      15 Zone 2                  28.80m  
      28.31m  28.32m  28.80m  26.19m  24.65m  25.71m
  8   188 Jaime Rettig        14 Zone 3                  28.31m  
      26.87m  28.31m  25.97m  25.74m  FOUL  24.58m
  9   136 Cassidy Legebokow   15 Zone 2                  27.60m  
      26.17m  27.60m  FOUL         
 10   185 Anya Peters         15 Zone 3                  26.60m  
      26.60m  25.74m  24.96m            
 11   374 Bailey Shoemaker    15 Zone 8                  26.28m  
      18.72m  26.28m  24.17m           
 12   117 Jendaya Shields     14 Zone 1                  26.24m  
      26.24m  22.96m  24.71m         
 13   323 Bailey Rossnagel    14 Zone 6                  25.99m  
      FOUL  25.99m  FOUL            
 14   280 Victoria Wideski    14 Zone 5                  25.04m  
      FOUL  FOUL  25.04m         
 15   293 Anna Chatterton     14 Zone 6                  19.78m  
      FOUL  19.10m  19.78m            
 16   307 Jessica Lal         14 Zone 6                  18.95m  
      18.95m  FOUL  FOUL         
 17   342 Alexis Dykens       14 Zone 7                  17.27m  
      17.27m  13.08m  FOUL         
 18   115 Emma Postlethwaite  14 Zone 1                  16.35m  
      FOUL  13.67m  16.35m         
 
Outdoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   256 Sophie Fernback     15 Zone 5                 2:42.04     550
  2   182 Eileen Noordam      14 Zone 3                 2:43.36     535
  3   333 Brielle Woodruff    15 Zone 6                 2:45.12     516
  4   199 Liepa Bajarunas     14 Zone 4                 2:46.45     501
  5   269 Emily Millard       14 Zone 5                 2:50.68     457
  6   288 Margo Blumel        14 Zone 6                 2:52.85     434
  7   163 Jacinda Fleming     14 Zone 3                 2:54.55     417
  8   226 Alanna Noble        14 Zone 4                 2:55.54     408
  9   124 Mekhila Brown       14 Zone 2                 2:58.18     382
 10   158 Joanna Cao          14 Zone 3                 3:26.72     157
 11   147 Michelle Ritter     14 Zone 2                 3:31.72     127
 
Outdoor Pentathlon: #1 Women 80 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   256 Sophie Fernback     15 Zone 5                   12.83  +0.0  2    712
  2   124 Mekhila Brown       14 Zone 2                   13.02  +0.0  2    685
  3   199 Liepa Bajarunas     14 Zone 4                   13.15   0.6  1    667
  4   226 Alanna Noble        14 Zone 4                   13.30  +0.0  2    646
  5   269 Emily Millard       14 Zone 5                   14.20   0.6  1    529
  6   182 Eileen Noordam      14 Zone 3                   14.26  +0.0  2    521
  7   333 Brielle Woodruff    15 Zone 6                   14.63  +0.0  2    476
  8   147 Michelle Ritter     14 Zone 2                   15.30   0.6  1    400
  9   163 Jacinda Fleming     14 Zone 3                   15.33   0.6  1    397
 10   288 Margo Blumel        14 Zone 6                   15.79   0.6  1    348
 11   158 Joanna Cao          14 Zone 3                   16.38   0.6  1    290
 
Outdoor Pentathlon: #2 Women High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   256 Sophie Fernback     15 Zone 5                   1.62m     759
     1.44 1.47 1.50 1.56 1.59 1.62 1.65 
        O    O    O   XO    O   XO  XXX 
  1   124 Mekhila Brown       14 Zone 2                   1.62m     759
     1.44 1.47 1.50 1.56 1.59 1.62 1.65 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3   199 Liepa Bajarunas     14 Zone 4                   1.44m     555
     1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 
        O    O    O    O  XXX 
  4   269 Emily Millard       14 Zone 5                   1.41m     523
     1.35 1.38 1.41 1.44 
        O    O    O  XXX 
  5   226 Alanna Noble        14 Zone 4                   1.38m     491
     1.32 1.35 1.38 1.41 
        O    O    O  XXX 
  6   163 Jacinda Fleming     14 Zone 3                   1.35m     460
     1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35 1.38 
        O    O    O   XO   XO    O  XXX 
  6   147 Michelle Ritter     14 Zone 2                   1.35m     460
     1.26 1.29 1.32 1.35 1.38 
        O   XO    O    O  XXX 
  6   288 Margo Blumel        14 Zone 6                   1.35m     460
     1.32 1.35 1.38 
       XO    O  XXX 
  9   333 Brielle Woodruff    15 Zone 6                   1.32m     429
     1.26 1.29 1.32 1.35 
        O   XO  XXO  XXX 
 10   182 Eileen Noordam      14 Zone 3                   1.26m     369
     1.20 1.23 1.26 1.29 
       XO   XO   XO  XXX 
 11   158 Joanna Cao          14 Zone 3                   1.23m     340
     1.20 1.23 1.26 
        O  XXO  XXX 
 
Outdoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   124 Mekhila Brown       14 Zone 2                   4.71m   2.3    482
     4.55m(1.3) 4.41m(1.0) 4.71m(2.3)            
  2   256 Sophie Fernback     15 Zone 5                   4.66m   2.3    469
     4.62m(1.7) 3.75m(1.9) 4.66m(2.3)            
  3   199 Liepa Bajarunas     14 Zone 4                   4.47m   1.6    421
     4.47m(1.6) 4.27m(1.6) 4.12m(0.3)            
  4   226 Alanna Noble        14 Zone 4                   4.44m   1.3    413
     4.32m(1.8) 4.26m(1.6) 4.44m(1.3)            
  5   269 Emily Millard       14 Zone 5                   4.31m   2.2    381
     4.31m(2.2) FOUL(1.2) 1.81m(2.2)            
  6   163 Jacinda Fleming     14 Zone 3                   4.28m   1.7    374
     4.12m(2.2) 4.28m(1.7) 4.25m(0.2)            
  7   182 Eileen Noordam      14 Zone 3                   4.12m   1.5    336
     4.12m(1.5) 4.02m(1.3) 3.98m(1.8)            
  8   288 Margo Blumel        14 Zone 6                   3.87m   0.6    279
     FOUL      3.87m(0.6) FOUL                 
  9   333 Brielle Woodruff    15 Zone 6                   3.84m   1.0    272
     3.84m(1.0) FOUL(1.6) FOUL(1.9)            
 10   147 Michelle Ritter     14 Zone 2                   3.78m   1.8    259
     3.78m(1.8) 3.78m(1.0) 3.64m(1.2)            
 11   158 Joanna Cao          14 Zone 3                   3.54m   2.7    208
     3.29m(2.5) 3.54m(2.7) FOUL(1.8)            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   256 Sophie Fernback     15 Zone 5                   9.14m     473
      9.14m  8.22m  8.58m            
  2   182 Eileen Noordam      14 Zone 3                   8.75m     448
      8.65m  8.68m  8.75m            
  3   333 Brielle Woodruff    15 Zone 6                   8.53m     434
      8.02m  8.39m  8.53m            
  4   199 Liepa Bajarunas     14 Zone 4                   8.51m     432
      8.51m  FOUL  8.44m            
  5   124 Mekhila Brown       14 Zone 2                   8.41m     426
      8.41m  FOUL  8.34m            
  6   226 Alanna Noble        14 Zone 4                   7.94m     395
      7.94m  7.25m  6.83m            
  7   163 Jacinda Fleming     14 Zone 3                   7.81m     387
      FOUL  7.81m  FOUL            
  8   288 Margo Blumel        14 Zone 6                   7.46m     365
      7.46m  7.12m  6.62m            
  9   147 Michelle Ritter     14 Zone 2                   7.43m     363
      7.10m  7.43m  7.32m            
 10   269 Emily Millard       14 Zone 5                   6.80m     322
      6.38m  6.24m  6.80m            
 11   158 Joanna Cao          14 Zone 3                   5.17m     219
      4.97m  5.17m  3.75m            
 
Women Outdoor Pentathlon
================================================================
        BCSG: !  2961  2012        Katie Weaver, Zone 5                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   256 Sophie Fernback     15 Zone 5                    2963! 
  2   124 Mekhila Brown       14 Zone 2                    2734  
  3   199 Liepa Bajarunas     14 Zone 4                    2576  
  4   226 Alanna Noble        14 Zone 4                    2353  
  5   269 Emily Millard       14 Zone 5                    2212  
  6   182 Eileen Noordam      14 Zone 3                    2209  
  7   333 Brielle Woodruff    15 Zone 6                    2127  
  8   163 Jacinda Fleming     14 Zone 3                    2035  
  9   288 Margo Blumel        14 Zone 6                    1886  
 10   147 Michelle Ritter     14 Zone 2                    1609  
 11   158 Joanna Cao          14 Zone 3                    1214  
 
Women 1500 Meter Race Walk
================================================================
        BCSG: ! 7:27.48  2000        Megan Huzzey, Zone 6                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   310 Olivia Lundman      15 Zone 6                 7:22.41! 
  2   167 Kaia Haintz         14 Zone 3                 8:35.21  
  3   267 Dionna Ly           15 Zone 5                 8:48.71  
  4   372 Jessica Rude        14 Zone 8                11:05.53  
 --   337 Katie Andrews       15 Zone 7                      DQ   230.7a
 --   249 Cheza Cabato        14 Zone 5                      DQ   230.7a
 
Women 100 Meter Dash Special Olypmics
=====================================================================
        BCSG: ! 15.06  2014        April Armstrong                             
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   409 Olivia Neuman          SO4                      15.92  -1.9 
  2   406 Amber Maher            SO5                      17.15  -1.9 
  3   407 Sandra Malku           SO5                      19.41  -1.9 
  4   413 Lauren Simpson         SO4                      20.31  -1.9 
  5   402 Tawny Irene Daw        SO6                      27.56  -1.9 
  6   404 Krista Grzybowski      SO6                      36.78  -1.9 
 
Women 200 Meter Dash Special Olypmics
=====================================================================
        BCSG: ! 32.51  2012        Laura Strauss                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   409 Olivia Neuman          SO4                      35.75  -0.8 
  2   406 Amber Maher            SO5                      38.71  -0.8 
  3   407 Sandra Malku           SO5                      43.24  -0.8 
  4   413 Lauren Simpson         SO4                      50.93  -0.8 
  5   402 Tawny Irene Daw        SO6                    1:08.92  -0.8 
  6   404 Krista Grzybowski      SO6                    1:43.14  -0.8 
 
Women 400 Meter Dash Special Olypmics
================================================================
        BCSG: ! 1:14.27  2014        Kellie Robinson                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   409 Olivia Neuman          SO4                    1:24.30  
  2   406 Amber Maher            SO5                    1:25.42  
  3   407 Sandra Malku           SO5                    1:36.66  
  4   413 Lauren Simpson         SO4                    2:09.14  
  5   402 Tawny Irene Daw        SO6                    2:41.27  
  6   404 Krista Grzybowski      SO6                    3:58.50  
 
Women Long Jump Special Olypmics
=====================================================================
        BCSG: ! 3.14m  2012        Laura Strauss                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   406 Amber Maher            SO5                      2.82m   NWI 
     FOUL      2.66m(NWI) 2.82m(NWI)           
  2   409 Olivia Neuman          SO4                      2.55m   NWI 
     2.29m(NWI) 2.45m(NWI) 2.55m(NWI)           
  3   413 Lauren Simpson         SO4                      1.78m   NWI 
     FOUL      1.65m(NWI) 1.78m(NWI)           
 --   407 Sandra Malku           SO5                       FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Women Shot Put Special Olypmics
================================================================
        BCSG: ! 6.48m  2104        Katrina Duggan                              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   406 Amber Maher            SO5                      4.52m  
      FOUL  FOUL  4.52m         
  2   409 Olivia Neuman          SO4                      3.90m  
      FOUL  3.81m  3.90m         
  3   404 Krista Grzybowski      SO6                      3.12m  
      3.12m  FOUL  FOUL         
  4   407 Sandra Malku           SO5                      3.02m  
      2.80m  2.92m  3.02m         
  5   413 Lauren Simpson         SO4                      2.87m  
      FOUL  FOUL  2.87m         
  6   402 Tawny Irene Daw        SO6                      2.14m  
      FOUL  2.14m  FOUL         
 
Men 100 Meter Dash
========================================================================
        BCSG: ! 11.06  1987        Peter Ogilvie, Zone 4                       
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   268 Thomas Ma           15 Zone 5                   11.86Q +0.0  4 
  2   179 David Midgley       15 Zone 3                   11.94Q +0.0  2 
  3   272 Harvir Panesar      15 Zone 5                   12.13Q -1.2  1 
  4   265 Alex Lamyin         15 Zone 5                   12.29Q -0.1  3 
  5   165 Mitchell Gibbs      15 Zone 3                   12.01q +0.0  4 
  6   217 Roy Jiang           15 Zone 4                   12.16q -1.2  1 
  7   216 Brandon Hsu         14 Zone 4                   12.31q -0.1  3 
  8   153 Cade Armour         15 Zone 3                   12.37q -0.1  3 
  9   114 Aiden Paterson      14 Zone 1                   12.38  +0.0  4 
 10   193 Carter Smith        15 Zone 3                   12.40  +0.0  4 
 11   169 Kai Hussein         14 Zone 3                   12.50  -1.2  1 
 12   344 Darius Gensemeyer   15 Zone 7                   12.55  +0.0  2 
 12   346 Dakota Knockwood    15 Zone 7                   12.55  -0.1  3 
 14   296 Haedyn Drosdovech   15 Zone 6                   12.59  -1.2  1 
 15   325 Aiden Schandl       14 Zone 6                   12.63  +0.0  4 
 16   284 Simon Ballinger     15 Zone 6                   12.71  +0.0  2 
 17   174 Cooper Leong        14 Zone 3                   12.78  +0.0  4 
 18   139 Nelson Luxmore      15 Zone 2                   12.91  -1.2  1 
 19   301 Robert Hallsor      14 Zone 6                   13.01  -0.1  3 
 20   373 Kane Schreiner      14 Zone 8                   13.03  -0.1  3 
 21   234 Ajax Shen           14 Zone 4                   13.14  +0.0  2 
 22   370 Ryan Pugh           15 Zone 8                   13.15  +0.0  2 
 23   145 Spencer Nagata      15 Zone 2                   13.17  +0.0  2 
 24   368 Rylan Murphy        15 Zone 8                   13.22  -1.2  1 
 25   127 Jayden Carr         15 Zone 2                   13.40  -0.1  3 
 26   107 Kalle Ericsson      14 Zone 1                   13.64  +0.0  2 
 27   341 Kai Cagna-Orr       14 Zone 7                   14.03  -1.2  1 
 
Men 100 Meter Dash
=====================================================================
        BCSG: ! 11.06  1987        Peter Ogilvie, Zone 4                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   179 David Midgley       15 Zone 3                   11.76  -1.9 
  2   268 Thomas Ma           15 Zone 5                   11.80  -1.9 
  3   165 Mitchell Gibbs      15 Zone 3                   11.81  -1.9 
  4   272 Harvir Panesar      15 Zone 5                   11.91  -1.9 
  5   217 Roy Jiang           15 Zone 4                   11.97  -1.9 
  6   265 Alex Lamyin         15 Zone 5                   12.21  -1.9 
  7   153 Cade Armour         15 Zone 3                   12.30  -1.9 
  7   216 Brandon Hsu         14 Zone 4                   12.30  -1.9 
Preliminaries
  9   114 Aiden Paterson      14 Zone 1                               
 10   193 Carter Smith        15 Zone 3                               
 11   169 Kai Hussein         14 Zone 3                               
 12   344 Darius Gensemeyer   15 Zone 7                               
 12   346 Dakota Knockwood    15 Zone 7                               
 14   296 Haedyn Drosdovech   15 Zone 6                               
 15   325 Aiden Schandl       14 Zone 6                               
 16   284 Simon Ballinger     15 Zone 6                               
 17   174 Cooper Leong        14 Zone 3                               
 18   139 Nelson Luxmore      15 Zone 2                               
 19   301 Robert Hallsor      14 Zone 6                               
 20   373 Kane Schreiner      14 Zone 8                               
 21   234 Ajax Shen           14 Zone 4                               
 22   370 Ryan Pugh           15 Zone 8                               
 23   145 Spencer Nagata      15 Zone 2                               
 24   368 Rylan Murphy        15 Zone 8                               
 25   127 Jayden Carr         15 Zone 2                               
 26   107 Kalle Ericsson      14 Zone 1                               
 27   341 Kai Cagna-Orr       14 Zone 7                               
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================
        BCSG: ! 22.58  1987        Peter Ogilvie, Zone 4                       
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   165 Mitchell Gibbs      15 Zone 3                   24.01Q -2.7  1 
  2   180 Nicholas Monro      15 Zone 3                   24.13Q -1.3  2 
  3   216 Brandon Hsu         14 Zone 4                   24.36Q -0.7  4 
  4   114 Aiden Paterson      14 Zone 1                   24.46Q -1.1  3 
  5   272 Harvir Panesar      15 Zone 5                   24.20q -2.7  1 
  6   344 Darius Gensemeyer   15 Zone 7                   24.48q -1.3  2 
  7   153 Cade Armour         15 Zone 3                   24.53q -1.3  2 
  8   265 Alex Lamyin         15 Zone 5                   24.56q -0.7  4 
  9   242 Kyuhyun Yoon        15 Zone 4                   24.78  -1.1  3 
 10   193 Carter Smith        15 Zone 3                   24.80  -0.7  4 
 11   296 Haedyn Drosdovech   15 Zone 6                   24.82  -1.3  2 
 12   325 Aiden Schandl       14 Zone 6                   24.85  -1.1  3 
 13   239 Kiran Wanniarachch  15 Zone 4                   24.91  -2.7  1 
 14   346 Dakota Knockwood    15 Zone 7                   24.97  -1.1  3 
 15   244 Lennie Bonduau      14 Zone 5                   24.98  -1.3  2 
 16   331 Stan Vishek         15 Zone 6                   25.03  -2.7  1 
 17   299 Joshua Greir        15 Zone 6                   25.10  -0.7  4 
 18   203 Nathan Chan         15 Zone 4                   25.52  -1.3  2 
 19   373 Kane Schreiner      14 Zone 8                   25.73  -1.1  3 
 20   370 Ryan Pugh           15 Zone 8                   25.86  -1.3  2 
 21   301 Robert Hallsor      14 Zone 6                   25.93  -2.7  1 
 22   113 Jaxon Kuchar        15 Zone 1                   26.10  -0.7  4 
 23   174 Cooper Leong        14 Zone 3                   26.31  -1.1  3 
 24   145 Spencer Nagata      15 Zone 2                   26.47  -0.7  4 
 25   359 Kai Flett           15 Zone 8                   26.75  -2.7  1 
 26   139 Nelson Luxmore      15 Zone 2                   26.78  -2.7  1 
 27   341 Kai Cagna-Orr       14 Zone 7                   27.35  -2.7  1 
 28   179 David Midgley       15 Zone 3                   27.99  -1.1  3 
 
Men 200 Meter Dash
=====================================================================
        BCSG: ! 22.58  1987        Peter Ogilvie, Zone 4                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   180 Nicholas Monro      15 Zone 3                   23.71  -1.0 
  2   165 Mitchell Gibbs      15 Zone 3                   24.11  -1.0 
  3   272 Harvir Panesar      15 Zone 5                   24.23  -1.0 
  4   216 Brandon Hsu         14 Zone 4                   24.46  -1.0 
  5   114 Aiden Paterson      14 Zone 1                   24.66  -1.0 
  6   265 Alex Lamyin         15 Zone 5                   24.71  -1.0 
  7   344 Darius Gensemeyer   15 Zone 7                   24.95  -1.0 
  8   153 Cade Armour         15 Zone 3                   25.16  -1.0 
Preliminaries
  9   242 Kyuhyun Yoon        15 Zone 4                               
 10   193 Carter Smith        15 Zone 3                               
 11   296 Haedyn Drosdovech   15 Zone 6                               
 12   325 Aiden Schandl       14 Zone 6                               
 13   239 Kiran Wanniarachch  15 Zone 4                               
 14   346 Dakota Knockwood    15 Zone 7                               
 15   244 Lennie Bonduau      14 Zone 5                               
 16   331 Stan Vishek         15 Zone 6                               
 17   299 Joshua Greir        15 Zone 6                               
 18   203 Nathan Chan         15 Zone 4                               
 19   373 Kane Schreiner      14 Zone 8                               
 20   370 Ryan Pugh           15 Zone 8                               
 21   301 Robert Hallsor      14 Zone 6                               
 22   113 Jaxon Kuchar        15 Zone 1                               
 23   174 Cooper Leong        14 Zone 3                               
 24   145 Spencer Nagata      15 Zone 2                               
 25   359 Kai Flett           15 Zone 8                               
 26   139 Nelson Luxmore      15 Zone 2                               
 27   341 Kai Cagna-Orr       14 Zone 7                               
 28   179 David Midgley       15 Zone 3                               
 
Men 300 Meter Dash
===================================================================
        BCSG: ! 36.09  2012        Jake Hanna, Zone 3                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   180 Nicholas Monro      15 Zone 3                   38.66Q  2 
  2   114 Aiden Paterson      14 Zone 1                   39.37Q  1 
  3   230 Owen Pinto          15 Zone 4                   39.03Q  2 
  4   299 Joshua Greir        15 Zone 6                   40.12Q  1 
  5   331 Stan Vishek         15 Zone 6                   39.51q  2 
  6   203 Nathan Chan         15 Zone 4                   40.27q  1 
  7   179 David Midgley       15 Zone 3                   40.39q  2 
  8   258 Robin Gill          15 Zone 5                   40.49q  2 
  9   328 Ethan Tansky        14 Zone 6                   41.29   1 
 10   121 Torin Andrews       15 Zone 2                   41.94   2 
 11   174 Cooper Leong        14 Zone 3                   42.03   1 
 12   359 Kai Flett           15 Zone 8                   42.08   1 
 13   302 Hugo Henckel        14 Zone 6                   42.12   1 
 14   298 Syon Foo            15 Zone 6                   42.17   2 
 15   356 Jasper Durocher     14 Zone 8                   44.12   2 
 
Men 300 Meter Dash
================================================================
        BCSG: ! 36.09  2012        Jake Hanna, Zone 3                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   180 Nicholas Monro      15 Zone 3                   37.39  
  2   230 Owen Pinto          15 Zone 4                   37.68  
  3   114 Aiden Paterson      14 Zone 1                   38.19  
  4   179 David Midgley       15 Zone 3                   38.60  
  5   331 Stan Vishek         15 Zone 6                   38.89  
  6   203 Nathan Chan         15 Zone 4                   39.47  
  7   258 Robin Gill          15 Zone 5                   39.85  
  8   299 Joshua Greir        15 Zone 6                   39.94  
Preliminaries
  9   328 Ethan Tansky        14 Zone 6                          
 10   121 Torin Andrews       15 Zone 2                          
 11   174 Cooper Leong        14 Zone 3                          
 12   359 Kai Flett           15 Zone 8                          
 13   302 Hugo Henckel        14 Zone 6                          
 14   298 Syon Foo            15 Zone 6                          
 15   356 Jasper Durocher     14 Zone 8                          
 
Men 800 Meter Run
===================================================================
        BCSG: ! 1:58.90  1980        Mark Buschewitz, Zone 5                   
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   106 Matti Erickson      15 Zone 1                 2:09.55Q  1 
  2   245 Jacob Bonikowsky    15 Zone 5                 2:11.60Q  2 
  3   230 Owen Pinto          15 Zone 4                 2:11.18Q  1 
  4   207 Joseph Curtis       15 Zone 4                 2:11.61Q  2 
  5   312 Tion McLeish        14 Zone 6                 2:11.56q  1 
  6   194 Carter Stevenson    15 Zone 3                 2:12.32q  2 
  7   373 Kane Schreiner      14 Zone 8                 2:13.88q  1 
  8   121 Torin Andrews       15 Zone 2                 2:16.21q  2 
  9   253 Miller Cumming      15 Zone 5                 2:16.25   2 
 10   151 Ashton Takhar       14 Zone 2                 2:16.32   1 
 11   258 Robin Gill          15 Zone 5                 2:16.81   1 
 12   321 Jake Putz           14 Zone 6                 2:16.90   1 
 13   302 Hugo Henckel        14 Zone 6                 2:17.03   2 
 14   113 Jaxon Kuchar        15 Zone 1                 2:17.27   2 
 15   162 Payton Downey       15 Zone 3                 2:17.33   1 
 16   212 Ryan Goudron        15 Zone 4                 2:19.43   2 
 17   368 Rylan Murphy        15 Zone 8                 2:27.07   2 
 
Men 800 Meter Run
================================================================
        BCSG: ! 1:58.90  1980        Mark Buschewitz, Zone 5                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   106 Matti Erickson      15 Zone 1                 2:01.23  
  2   230 Owen Pinto          15 Zone 4                 2:03.03  
  3   207 Joseph Curtis       15 Zone 4                 2:04.35  
  4   245 Jacob Bonikowsky    15 Zone 5                 2:04.91  
  5   373 Kane Schreiner      14 Zone 8                 2:09.58  
  6   194 Carter Stevenson    15 Zone 3                 2:11.05  
  7   312 Tion McLeish        14 Zone 6                 2:14.03  
  8   121 Torin Andrews       15 Zone 2                 2:19.46  
Preliminaries
  9   253 Miller Cumming      15 Zone 5                          
 10   151 Ashton Takhar       14 Zone 2                          
 11   258 Robin Gill          15 Zone 5                          
 12   321 Jake Putz           14 Zone 6                          
 13   302 Hugo Henckel        14 Zone 6                          
 14   113 Jaxon Kuchar        15 Zone 1                          
 15   162 Payton Downey       15 Zone 3                          
 16   212 Ryan Goudron        15 Zone 4                          
 17   368 Rylan Murphy        15 Zone 8                          
 
Men 1200 Meter Run
================================================================
        BCSG: ! 3:18.08  2012        Reid Muller, Zone 3                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   106 Matti Erickson      15 Zone 1                 3:18.96  
  2   245 Jacob Bonikowsky    15 Zone 5                 3:21.49  
  3   148 Michael Schriemer   15 Zone 2                 3:21.51  
  4   196 Jacob Wadhwani      15 Zone 3                 3:25.14  
  5   335 Gage Zanette        15 Zone 6                 3:26.08  
  6   294 Diego Christiansen  14 Zone 6                 3:27.62  
  7   223 Darius Mawji        15 Zone 4                 3:29.39  
  8   207 Joseph Curtis       15 Zone 4                 3:30.55  
  9   312 Tion McLeish        14 Zone 6                 3:30.90  
 10   350 Lachlan Pedersen    15 Zone 7                 3:32.54  
 11   253 Miller Cumming      15 Zone 5                 3:35.97  
 12   191 Kalem Schofield     14 Zone 3                 3:36.12  
 13   232 Henry Ruckman-Utti  15 Zone 4                 3:37.49  
 14   151 Ashton Takhar       14 Zone 2                 3:38.58  
 15   339 Greg Baxter         15 Zone 7                 3:43.70  
 16   359 Kai Flett           15 Zone 8                 3:46.87  
 17   109 Dylan Gyr           15 Zone 1                 3:49.20  
 18   358 Joshua Fiala        14 Zone 8                 3:51.47  
 
Men 2000 Meter Run
================================================================
        BCSG: ! 5:46.23  2012        Jemal Reta, Zone 4                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   148 Michael Schriemer   15 Zone 2                 5:58.42  
  2   294 Diego Christiansen  14 Zone 6                 5:59.73  
  3   335 Gage Zanette        15 Zone 6                 6:01.11  
  4   196 Jacob Wadhwani      15 Zone 3                 6:03.35  
  5   306 Liam Kirkendale     15 Zone 6                 6:03.72  
  6   191 Kalem Schofield     14 Zone 3                 6:12.34  
  7   212 Ryan Goudron        15 Zone 4                 6:13.06  
  8   350 Lachlan Pedersen    15 Zone 7                 6:14.12  
  9   276 Davis Timko         15 Zone 5                 6:17.63  
 10   220 Micah Logie         15 Zone 4                 6:23.99  
 11   321 Jake Putz           14 Zone 6                 6:31.08  
 12   339 Greg Baxter         15 Zone 7                 6:35.87  
 13   358 Joshua Fiala        14 Zone 8                 6:39.90  
 14   109 Dylan Gyr           15 Zone 1                 6:42.62  
 15   380 Thomas Croasdale    15 Zone 6                 7:01.08  
 --   248 Marcus Britnell     15 Zone 5                     DNF  
 
Men 100 Meter Hurdles
========================================================================
        BCSG: ! 13.58  2008        Nick Blackburn, Zone 6                      
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   268 Thomas Ma           15 Zone 5                   13.75Q  0.4  1 
  2   197 Praise Aniamaka     15 Zone 4                   14.63Q -0.1  2 
  3   229 Adam Pederson       15 Zone 4                   14.23Q  0.4  1 
  4   334 Samuel Wynans       15 Zone 6                   15.12Q -0.1  2 
  5   250 Terence Cheung      15 Zone 5                   14.53Q  0.4  1 
  6   262 Bruce Jones         14 Zone 5                   16.12Q -0.1  2 
  7   192 Taylor Sillars      15 Zone 3                   14.98q  0.4  1 
  8   125 Lane Bull           15 Zone 2                   15.61q  0.4  1 
  9   175 Camron Lockyer      14 Zone 3                   16.21  -0.1  2 
 10   298 Syon Foo            15 Zone 6                   16.53   0.4  1 
 11   371 Ruann Roets         14 Zone 8                   18.42  -0.1  2 
 12   347 Brady Lachance      14 Zone 7                   19.33   0.4  1 
 13   105 Cole Dudley         14 Zone 1                   19.92  -0.1  2 
 
Men 100 Meter Hurdles
=====================================================================
        BCSG: ! 13.58  2008        Nick Blackburn, Zone 6                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   268 Thomas Ma           15 Zone 5                   13.87  -1.5 
  2   197 Praise Aniamaka     15 Zone 4                   14.21  -1.5 
  3   229 Adam Pederson       15 Zone 4                   14.44  -1.5 
  4   250 Terence Cheung      15 Zone 5                   14.88  -1.5 
  5   334 Samuel Wynans       15 Zone 6                   14.89  -1.5 
  6   262 Bruce Jones         14 Zone 5                   15.90  -1.5 
  7   125 Lane Bull           15 Zone 2                   16.48  -1.5 
Preliminaries
  7   192 Taylor Sillars      15 Zone 3                               
  9   175 Camron Lockyer      14 Zone 3                               
 10   298 Syon Foo            15 Zone 6                               
 11   371 Ruann Roets         14 Zone 8                               
 12   347 Brady Lachance      14 Zone 7                               
 13   105 Cole Dudley         14 Zone 1                               
 
Men 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   250 Terence Cheung      15 Zone 5                   42.07Q  1 
  2   197 Praise Aniamaka     15 Zone 4                   44.60Q  2 
  3   178 Andrew Meier        15 Zone 3                   44.31Q  1 
  4   192 Taylor Sillars      15 Zone 3                   45.69Q  2 
  5   229 Adam Pederson       15 Zone 4                   44.61Q  1 
  6   149 Isaac Starling      15 Zone 2                   46.50Q  2 
  7   328 Ethan Tansky        14 Zone 6                   44.78q  1 
  8   262 Bruce Jones         14 Zone 5                   46.52q  2 
  9   311 Ben Martin          14 Zone 6                   48.37   2 
 10   125 Lane Bull           15 Zone 2                   48.54   1 
 11   347 Brady Lachance      14 Zone 7                   50.59   1 
 12   110 Elias Hibberson     14 Zone 1                   51.56   2 
 13   371 Ruann Roets         14 Zone 8                   53.95   1 
 14   132 Lucas Heer          14 Zone 2                   54.35   2 
 15   338 Gabe Barker         14 Zone 7                   56.83   2 
 
Men 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   197 Praise Aniamaka     15 Zone 4                   40.34  
  2   250 Terence Cheung      15 Zone 5                   41.18  
  3   229 Adam Pederson       15 Zone 4                   43.47  
  4   192 Taylor Sillars      15 Zone 3                   44.07  
  5   178 Andrew Meier        15 Zone 3                   44.32  
  6   328 Ethan Tansky        14 Zone 6                   46.45  
  7   149 Isaac Starling      15 Zone 2                   47.40  
  8   262 Bruce Jones         14 Zone 5                   47.56  
Preliminaries
  9   311 Ben Martin          14 Zone 6                          
 10   125 Lane Bull           15 Zone 2                          
 11   347 Brady Lachance      14 Zone 7                          
 12   110 Elias Hibberson     14 Zone 1                          
 13   371 Ruann Roets         14 Zone 8                          
 14   132 Lucas Heer          14 Zone 2                          
 15   338 Gabe Barker         14 Zone 7                          
 
Men 1500 Meter Steeplechase
================================================================
        BCSG: ! 4:21.21  2012        Jemal Reta, Zone 4                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   223 Darius Mawji        15 Zone 4                 4:32.30  
  2   232 Henry Ruckman-Utti  15 Zone 4                 4:43.71  
  3   231 Cash Raymond        15 Zone 4                 4:44.61  
  4   320 Jordan Price        15 Zone 6                 4:47.08  
  5   276 Davis Timko         15 Zone 5                 4:51.33  
  6   332 Jayden Watson       14 Zone 6                 4:52.76  
  7   194 Carter Stevenson    15 Zone 3                 4:58.15  
  8   220 Micah Logie         15 Zone 4                 5:01.59  
  9   339 Greg Baxter         15 Zone 7                 5:07.17  
 10   380 Thomas Croasdale    15 Zone 6                 5:15.30  
 10   162 Payton Downey       15 Zone 3                 5:15.30  
 12   139 Nelson Luxmore      15 Zone 2                 5:27.17  
 13   367 Bryce Morris        15 Zone 8                 5:30.08  
 --   150 Gage Stoll          15 Zone 2                      DQ   163.6
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
        BCSG: ! 45.07  2008        , Zone 3                                    
                       Taylor-Lewis,Whiteley,
Marshalok, Gademanns      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Zone 3  'A'                                           45.68  
     1) 153 Cade Armour 15              2) 180 Nicholas Monro 15          
     3) 193 Carter Smith 15             4) 165 Mitchell Gibbs 15          
  2 Zone 5  'A'                                           45.90  
     1) 268 Thomas Ma 15                2) 244 Lennie Bonduau 14          
     3) 262 Bruce Jones 14              4) 272 Harvir Panesar 15          
  3 Zone 4  'A'                                           46.46  
     1) 234 Ajax Shen 14                2) 216 Brandon Hsu 14             
     3) 242 Kyuhyun Yoon 15             4) 229 Adam Pederson 15           
  4 Zone 6  'A'                                           47.00  
     1) 296 Haedyn Drosdovech 15        2) 325 Aiden Schandl 14           
     3) 284 Simon Ballinger 15          4) 301 Robert Hallsor 14          
  5 Zone 2  'A'                                           49.10  
     1) 139 Nelson Luxmore 15           2) 145 Spencer Nagata 15          
     3) 127 Jayden Carr 15              4) 125 Lane Bull 15               
  6 Zone 8  'A'                                           49.14  
     1) 368 Rylan Murphy 15             2) 359 Kai Flett 15               
     3) 373 Kane Schreiner 14           4) 370 Ryan Pugh 15               
 -- Zone 7  'A'                                             DNF  
     1) 347 Brady Lachance 14           2) 341 Kai Cagna-Orr 14           
     3) 381 Ethan Hunter 15             4) 346 Dakota Knockwood 15        
 -- Zone 1  'A'                                             DNF  
     1) 105 Cole Dudley 14              2) 107 Kalle Ericsson 14          
     3) 114 Aiden Paterson 14           4) 112 Finley Kinghorn 15         
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
        BCSG: ! 3:32.26  1986        , Zone 5                                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Zone 4  'A'                                         3:33.12  
     1) 197 Praise Aniamaka 15          2) 212 Ryan Goudron 15            
     3) 203 Nathan Chan 15              4) 230 Owen Pinto 15              
  2 Zone 5  'A'                                         3:33.32  
     1) 265 Alex Lamyin 15              2) 250 Terence Cheung 15          
     3) 245 Jacob Bonikowsky 15         4) 253 Miller Cumming 15          
  3 Zone 6  'A'                                         3:41.74  
     1) 331 Stan Vishek 15              2) 299 Joshua Greir 15            
     3) 335 Gage Zanette 15             4) 324 Ben Rossouw 15             
  4 Zone 3  'A'                                         3:41.78  
     1) 192 Taylor Sillars 15           2) 194 Carter Stevenson 15        
     3) 196 Jacob Wadhwani 15           4) 179 David Midgley 15           
  5 Zone 1  'A'                                         3:57.15  
     1) 106 Matti Erickson 15           2) 109 Dylan Gyr 15               
     3) 113 Jaxon Kuchar 15             4) 110 Elias Hibberson 14         
  6 Zone 8  'A'                                         3:59.59  
     1) 359 Kai Flett 15                2) 367 Bryce Morris 15            
     3) 368 Rylan Murphy 15             4) 370 Ryan Pugh 15               
  7 Zone 2  'A'                                         4:04.61  
     1) 121 Torin Andrews 15            2) 150 Gage Stoll 15              
     3) 148 Michael Schriemer 15        4) 149 Isaac Starling 15          
  8 Zone 7  'A'                                         4:09.81  
     1) 350 Lachlan Pedersen 15         2) 339 Greg Baxter 15             
     3) 338 Gabe Barker 14              4) 344 Darius Gensemeyer 15       
 
Men High Jump
================================================================
        BCSG: ! 1.96m  2004        Shawn Swartz, Zone 3                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   177 Nolan McEachern     15 Zone 3                   1.85m  
     1.70 1.75 1.80 1.85 
       XO   XO    O    O 
  2   324 Ben Rossouw         15 Zone 6                   1.75m  
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O    X 
  3   239 Kiran Wanniarachch  15 Zone 4                  J1.75m  
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  4   346 Dakota Knockwood    15 Zone 7                   1.70m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O    O   XO   XO    O  XXX 
  5   219 George Kordas       15 Zone 4                  J1.70m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  6   168 Isaac Hamilton      15 Zone 3                   1.65m  
     1.55 1.60 1.65 1.70 
       XO  XXO   XO  XXX 
  7   141 Wilson Mcdowel      15 Zone 2                   1.60m  
     1.55 1.60 1.65 
        O    O  XXX 
  8   107 Kalle Ericsson      14 Zone 1                   1.55m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O   XO   XO    O  XXX 
  9   356 Jasper Durocher     14 Zone 8                   1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O  XXX 
  9   110 Elias Hibberson     14 Zone 1                   1.50m  
     1.50 1.55 
        O  XXX 
 11   270 Luke Nash           14 Zone 5                  J1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O   XO  XXX 
 12   262 Bruce Jones         14 Zone 5                   1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO   XO  XXX 
 12   381 Ethan Hunter        15 Zone 7                   1.45m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O   XO  XXO  XXX 
 
Men Pole Vault
================================================================
        BCSG: ! 3.75m  1998        Matt Clifford, Zone 3                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   146 Adrian Price-Rober  15 Zone 2                   3.50m  
     3.00 3.15 3.30 3.40 3.50 3.60 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  2   168 Isaac Hamilton      15 Zone 3                   2.90m  
     2.55 2.70 2.80 2.90 3.00 
        O    O    O    O  XXX 
  3   129 Issa Diaou          14 Zone 2                  J2.90m  
     2.55 2.70 2.80 2.90 3.00 
        O   XO  XXO   XO  XXX 
  4   244 Lennie Bonduau      14 Zone 5                   2.80m  
     2.55 2.70 2.80 2.90 
       XO    O    O  XXX 
  5   198 Cayden Arnold       14 Zone 4                   2.70m  
     2.40 2.55 2.70 2.80 
        O  XXO   XO  XXX 
  6   332 Jayden Watson       14 Zone 6                  J2.70m  
     2.40 2.55 2.70 2.80 
        O    O  XXO  XXX 
  7   132 Lucas Heer          14 Zone 2                   2.25m  
     2.10 2.25 2.40 
        O    O  XXX 
  8   270 Luke Nash           14 Zone 5                  J2.25m  
     1.90 2.10 2.25 2.40 
        O    O   XO  XXX 
 
Men Long Jump
=====================================================================
        BCSG: ! 6.54m  1992        Aaron Hart, Zone 3                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   180 Nicholas Monro      15 Zone 3                   6.35m   1.6 
     6.23m(2.0) 6.35m(1.6) 6.26m(1.1) 5.99m(1.7) PASS      PASS     
  2   165 Mitchell Gibbs      15 Zone 3                   6.22m   2.5 
     FOUL      6.22m(2.5) 5.94m(1.2) 6.02m(2.2) FOUL(1.1) 6.04m(1.1)
  3   229 Adam Pederson       15 Zone 4                   5.98m   3.0 
     PASS      FOUL      5.77m(1.5) 5.76m(1.4) 5.98m(3.0) 5.78m(0.8)
  4   319 Liam Potts          15 Zone 6                   5.91m   3.1 
     5.90m(2.2) 5.65m(2.7) 5.79m(1.6) 4.30m(1.6) 5.87m(2.7) 5.91m(3.1)
  5   284 Simon Ballinger     15 Zone 6                   5.59m   1.7 
     5.46m(3.0) 5.59m(1.7) 5.32m(1.4) 5.34m(0.5) 5.32m(1.1) FOUL(1.7)
  6   370 Ryan Pugh           15 Zone 8                   5.52m   0.8 
     5.46m(1.5) 5.27m(1.6) 5.35m(0.8) 5.52m(0.8) FOUL(1.8) 5.50m(2.0)
  7   259 Savayre Grumman     15 Zone 5                   5.46m   2.2 
     5.46m(2.2) 5.30m(2.4) 5.24m(1.2) 4.87m(1.5) FOUL(2.0) PASS     
  7   368 Rylan Murphy        15 Zone 8                   5.46m   1.1 
     5.02m(2.3) 5.18m(2.3) 5.46m(1.1) 5.38m(1.8) 5.33m(3.1) 5.46m(2.3)
  9   290 Russell Bruckshaw   15 Zone 6                   5.37m   0.9 
     FOUL      FOUL      5.37m(0.9)         
 10   298 Syon Foo            15 Zone 6                   5.18m   1.7 
     4.91m(1.1) 4.95m(1.2) 5.18m(1.7)         
 11   234 Ajax Shen           14 Zone 4                   4.84m   1.2 
     4.84m(1.2) 4.84m(1.4) 4.28m(2.7)         
 11   113 Jaxon Kuchar        15 Zone 1                   4.84m   2.3 
     FOUL      4.72m(1.4) 4.84m(2.3)         
 13   244 Lennie Bonduau      14 Zone 5                   4.79m   2.3 
     FOUL      4.19m(1.3) 4.79m(2.3)         
 14   127 Jayden Carr         15 Zone 2                   4.60m   1.1 
     4.60m(1.1) 4.25m(1.5) 1.85m(2.0)         
 15   131 Evan Fejer          14 Zone 2                   4.59m   2.5 
     4.59m(2.5) 4.53m(1.4) FOUL              
 16   340 Joel Brown          14 Zone 7                   4.41m   1.9 
     4.37m(1.7) 4.35m(2.5) 4.41m(1.9)         
 17   381 Ethan Hunter        15 Zone 7                   3.94m   2.1 
     FOUL      3.94m(2.1) FOUL              
 --   183 Nicholas Pavlovic   14 Zone 3                    FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL              
 
Men Triple Jump
=====================================================================
        BCSG: ! 13.07m  1993        Shane Niemi, Zone 2                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   197 Praise Aniamaka     15 Zone 4                  13.30m! +0.0 
     12.70m(+0.0) 12.85m(1.2) 13.30m(+0.0) 12.98m(0.7) FOUL      13.16m(1.4)
  2   192 Taylor Sillars      15 Zone 3                  11.93m   1.1 
     FOUL(0.1) 10.31m(0.7) 11.52m(1.3) FOUL(0.4) 11.57m(0.7) 11.93m(1.1)
  3   324 Ben Rossouw         15 Zone 6                  11.87m   NWI 
     FOUL(0.1) 11.48m(0.3) FOUL(+0.0) 11.87m(NWI) PASS      PASS     
  4   296 Haedyn Drosdovech   15 Zone 6                  11.76m   1.6 
     11.70m(1.1) 11.42m(1.6) 11.38m(+0.0) 11.76m(1.6) 11.41m(0.6) FOUL(0.8)
  5   259 Savayre Grumman     15 Zone 5                  11.55m   1.5 
     11.01m(0.6) 11.25m(+0.0) 11.13m(0.8) FOUL(2.3) 11.55m(1.5) 11.32m(2.4)
  6   290 Russell Bruckshaw   15 Zone 6                  10.95m  +0.0 
     FOUL(+0.0) 10.67m(+0.0) FOUL(+0.0) 10.95m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0)
  7   175 Camron Lockyer      14 Zone 3                  10.92m   0.1 
     10.54m(1.2) 10.80m(0.1) 10.64m(1.1) 10.92m(0.1) 10.78m(+0.0) 10.68m(0.1)
  8   129 Issa Diaou          14 Zone 2                  10.54m  +0.0 
     10.54m(+0.0) 10.32m(1.6) 10.07m(1.8) 10.24m(+0.0) 10.35m(+0.0) FOUL(0.5)
  9   297 Owen Fisher         15 Zone 6                  10.52m   0.7 
     10.17m(+0.0) 10.52m(0.7) FOUL(+0.0)         
 10   242 Kyuhyun Yoon        15 Zone 4                  10.33m  +0.0 
     10.17m(+0.0) FOUL      10.33m(+0.0)           
 11   131 Evan Fejer          14 Zone 2                  10.10m   1.1 
     9.69m(0.7) 9.67m(+0.0) 10.10m(1.1)           
 12   270 Luke Nash           14 Zone 5                   9.75m  +0.0 
     9.61m(0.6) 9.75m(+0.0) 0.95m(+0.0)         
 13   107 Kalle Ericsson      14 Zone 1                   9.42m  +0.0 
     9.42m(+0.0) FOUL      FOUL                
 14   353 Caleb Smale         15 Zone 7                   9.22m  +0.0 
     9.22m(+0.0)    x             
 
Men Shot Put
================================================================
        BCSG: ! 18.70m  1983        Delore Lakusta, Zone 4                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   228 Micheal Ogbeiwi     14 Zone 4                  16.03m  
      16.03m  15.70m  14.27m  FOUL  14.09m  14.77m
  2   225 Charanjit Nijjar    15 Zone 4                  15.05m  
      13.91m  15.05m  14.11m  13.86m  14.77m  14.54m
  3   169 Kai Hussein         14 Zone 3                  13.85m  
      13.09m  FOUL  13.53m  13.16m  13.42m  13.85m
  4   297 Owen Fisher         15 Zone 6                  12.81m  
      10.81m  FOUL  12.68m  FOUL  11.99m  12.81m
  5   215 Lucas Herold        14 Zone 4                  12.38m  
      FOUL  12.15m  11.39m  11.15m  12.38m  11.66m
  6   277 Matthew Uliana      14 Zone 5                  12.26m  
      FOUL  FOUL  12.06m  12.26m  12.14m  FOUL
  7   360 Jaden Knight        15 Zone 8                  10.95m  
      9.90m  10.64m  10.78m  10.95m  10.64m  10.55m
  8   357 Kyle Eggert         14 Zone 8                  10.80m  
      9.79m  9.01m  10.61m  10.57m  10.80m  9.90m
  9   187 Nick Reimer         14 Zone 3                  10.56m  
      9.50m  9.82m  10.56m         
 10   119 Logan Wahlstrom     14 Zone 1                  10.38m  
      10.38m  9.97m  10.27m         
 11   378 Caleb Woolends      14 Zone 8                  10.07m  
      10.07m  9.91m  8.84m            
 11   283 Mason Andulajevic   14 Zone 6                  10.07m  
      FOUL  9.34m  10.07m         
 13   176 Ethan Longley       14 Zone 3                   9.90m  
      9.90m  FOUL  8.94m         
 14   295 Luke Dirom          15 Zone 6                   9.42m  
      9.42m  9.01m  8.12m            
 15   181 William Neufeld     14 Zone 3                   9.36m  
      9.10m  9.11m  9.36m            
 16   343 Kyran Evans         15 Zone 7                   8.75m  
      8.75m  FOUL  7.48m           
 17   257 Rhotab Garcha       14 Zone 5                   7.68m  
      5.69m  6.20m  7.68m            
 
Men Discus Throw
================================================================
        BCSG: ! 58.32m  1996        Dylan Armstrong, Zone 2                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   228 Micheal Ogbeiwi     14 Zone 4                  52.30m  
      40.28m  52.30m  FOUL  44.12m  FOUL  48.71m
  2   277 Matthew Uliana      14 Zone 5                  48.24m  
      FOUL  48.24m  46.26m  37.43m  43.85m  47.26m
  3   225 Charanjit Nijjar    15 Zone 4                  47.98m  
      44.34m  47.98m  47.47m  46.46m  FOUL  FOUL
  4   295 Luke Dirom          15 Zone 6                  42.07m  
      FOUL  FOUL  36.35m  41.19m  42.07m  38.13m
  5   317 Trent Perras        15 Zone 6                  37.81m  
      37.32m  37.81m  35.17m  36.53m  FOUL  37.48m
  6   215 Lucas Herold        14 Zone 4                  37.24m  
      37.24m  29.68m  27.33m  29.06m  FOUL  37.22m
  7   176 Ethan Longley       14 Zone 3                  37.19m  
      31.30m  33.92m  30.91m  37.19m  36.42m  36.15m
  8   187 Nick Reimer         14 Zone 3                  34.69m  
      FOUL  34.69m  33.06m  34.42m  FOUL  FOUL
  9   283 Mason Andulajevic   14 Zone 6                  32.66m  
      32.66m  32.05m  FOUL         
 10   311 Ben Martin          14 Zone 6                  32.31m  
      25.47m  32.13m  32.31m         
 11   181 William Neufeld     14 Zone 3                  31.88m  
      31.88m  31.74m  31.75m         
 12   112 Finley Kinghorn     15 Zone 1                  31.34m  
      FOUL  FOUL  31.34m         
 13   360 Jaden Knight        15 Zone 8                  29.11m  
      25.34m  28.06m  29.11m         
 14   257 Rhotab Garcha       14 Zone 5                  28.33m  
      23.71m  28.33m  28.19m         
 15   119 Logan Wahlstrom     14 Zone 1                  27.36m  
      FOUL  27.36m  FOUL         
 16   357 Kyle Eggert         14 Zone 8                  25.93m  
      24.59m  FOUL  25.93m         
 17   152 Connor Whitty       15 Zone 2                  22.40m  
      22.40m  FOUL  FOUL           
 18   314 Samuel Morrison     14 Zone 6                  21.99m  
      21.99m  21.94m  21.09m         
 19   347 Brady Lachance      14 Zone 7                  21.26m  
      FOUL     21.26m         
 20   353 Caleb Smale         15 Zone 7                  17.38m  
      17.38m     16.69m         
 
Men Hammer Throw
================================================================
        BCSG: ! 59.67m  2004        Nolan Henderson, Zone 4                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   228 Micheal Ogbeiwi     14 Zone 4                  50.76m  
      50.76m  FOUL  FOUL  49.06m  FOUL  FOUL
  2   277 Matthew Uliana      14 Zone 5                  49.74m  
      46.68m  FOUL  49.41m  47.30m  49.74m  FOUL
  3   317 Trent Perras        15 Zone 6                  43.96m  
      39.33m  43.96m  38.87m  40.60m  FOUL  FOUL
  4   283 Mason Andulajevic   14 Zone 6                  41.85m  
      41.85m  41.02m  FOUL  FOUL  35.10m  40.45m
  5   176 Ethan Longley       14 Zone 3                  38.81m  
      38.81m  36.33m  FOUL  FOUL  34.96m  FOUL
  6   112 Finley Kinghorn     15 Zone 1                  31.45m  
      FOUL  FOUL  27.41m  31.45m  23.10m  FOUL
  7   357 Kyle Eggert         14 Zone 8                  29.59m  
      FOUL  27.25m  24.68m  29.59m  29.44m  29.44m
  8   105 Cole Dudley         14 Zone 1                  22.10m  
      22.10m  20.64m  20.69m  21.14m  19.83m  20.31m
  9   378 Caleb Woolends      14 Zone 8                  18.26m  
      18.26m  14.20m  FOUL            
 --   240 Rocco Wesnoski      14 Zone 4                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --   181 William Neufeld     14 Zone 3                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --   257 Rhotab Garcha       14 Zone 5                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Javelin Throw
================================================================
        BCSG: ! 53.68m  2000        Shawn McIsaac, Zone 3                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   295 Luke Dirom          15 Zone 6                  48.51m  
      48.34m  44.06m  47.42m  44.37m  48.51m  44.76m
  2   152 Connor Whitty       15 Zone 2                  39.89m  
      37.17m  34.69m  37.31m  37.48m  36.49m  39.89m
  3   360 Jaden Knight        15 Zone 8                  36.42m  
      FOUL  36.42m  35.75m  34.53m  36.21m  35.05m
  4   245 Jacob Bonikowsky    15 Zone 5                  36.39m  
      34.71m  35.46m  34.40m  32.65m  31.61m  36.39m
  5   325 Aiden Schandl       14 Zone 6                  36.28m  
      33.18m  FOUL  36.28m  FOUL  FOUL  FOUL
  6   112 Finley Kinghorn     15 Zone 1                  36.00m  
      32.01m  30.62m  36.00m  32.51m  FOUL  35.12m
  7   105 Cole Dudley         14 Zone 1                  35.69m  
      35.69m  26.80m  32.14m  30.62m  FOUL  22.06m
  8   149 Isaac Starling      15 Zone 2                  35.20m  
      FOUL  FOUL  31.37m  35.20m  34.56m  FOUL
  9   175 Camron Lockyer      14 Zone 3                  28.85m  
      28.36m  28.03m  28.85m         
 10   324 Ben Rossouw         15 Zone 6                  28.76m  
      FOUL  FOUL  28.76m         
 11   294 Diego Christiansen  14 Zone 6                  28.49m  
      FOUL  FOUL  28.49m         
 12   338 Gabe Barker         14 Zone 7                  24.35m  
      24.28m  24.35m  22.47m            
 --   183 Nicholas Pavlovic   14 Zone 3                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --   356 Jasper Durocher     14 Zone 8                    FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Outdoor Pentathlon: #5 Men 1000 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   263 Charlie Kanuka      14 Zone 5                 3:04.71     619
  2   195 Ty Stevenson        15 Zone 3                 3:05.36     613
  3   211 Gurmum Ghuman       14 Zone 4                 3:05.99     607
  4   255 Raphael Dubrochet   15 Zone 5                 3:12.28     549
  5   315 Nate Paris          14 Zone 6                 3:17.56     502
  6   161 Coltrane Davyduck   15 Zone 3                 3:22.68     459
  7   209 Cameron Dewith      14 Zone 4                 3:26.05     432
  8   137 Zach Loland         14 Zone 2                 3:28.08     416
 
Outdoor Pentathlon: #1 Men 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   315 Nate Paris          14 Zone 6                   15.17  -2.3    691
  2   195 Ty Stevenson        15 Zone 3                   15.53  -2.3    650
  3   255 Raphael Dubrochet   15 Zone 5                   15.55  -2.3    647
  4   161 Coltrane Davyduck   15 Zone 3                   15.75  -2.3    625
  5   211 Gurmum Ghuman       14 Zone 4                   16.71  -2.3    522
  6   263 Charlie Kanuka      14 Zone 5                   19.29  -2.3    287
  7   137 Zach Loland         14 Zone 2                   19.44  -2.3    275
  8   209 Cameron Dewith      14 Zone 4                   19.45  -2.3    274
 
Outdoor Pentathlon: #4 Men High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   315 Nate Paris          14 Zone 6                   1.73m     569
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO   XO   XO    O    O  XXO  XXX 
  2   161 Coltrane Davyduck   15 Zone 3                   1.64m     496
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO    O   XO   XO   XO  XXX 
  3   195 Ty Stevenson        15 Zone 3                   1.58m     449
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO  XXO  XXX 
  4   255 Raphael Dubrochet   15 Zone 5                   1.52m     404
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
        P    P    O    O    O    O    O  XXO    O   XO  XXX 
  5   209 Cameron Dewith      14 Zone 4                   1.49m     381
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXO   XO  XXX 
  5   137 Zach Loland         14 Zone 2                   1.49m     381
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        P    P    P    O    P    O   XO   XO   XO  XXX 
  7   211 Gurmum Ghuman       14 Zone 4                   1.46m     360
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        P    P    P    P    P    P    O  XXO  XXX 
  8   263 Charlie Kanuka      14 Zone 5                   1.28m     237
     1.25 1.28 1.31 
      XXO   XO  XXX 
 
Outdoor Pentathlon: #3 Men Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   195 Ty Stevenson        15 Zone 3                   5.88m   1.0    561
     5.66m(2.5) 5.88m(1.0) 5.79m(1.7)            
  2   161 Coltrane Davyduck   15 Zone 3                   5.60m   2.8    502
     5.60m(2.8) 5.42m(1.5) 5.38m(1.5)            
  3   315 Nate Paris          14 Zone 6                   5.31m   2.0    443
     5.28m(0.8) FOUL      5.31m(2.0)            
  4   211 Gurmum Ghuman       14 Zone 4                   4.92m   2.2    367
     4.61m(0.8) 4.86m(0.7) 4.92m(2.2)            
  5   255 Raphael Dubrochet   15 Zone 5                   4.90m   1.1    363
     FOUL      4.90m(1.1) FOUL                 
  6   263 Charlie Kanuka      14 Zone 5                   4.50m   0.9    290
     4.50m(0.9) 4.47m(1.5) 3.74m(1.6)            
  7   209 Cameron Dewith      14 Zone 4                   4.38m   1.9    269
     4.18m(1.2) 4.21m(1.2) 4.38m(1.9)            
  8   137 Zach Loland         14 Zone 2                   4.34m   1.3    262
     4.34m(1.3) 4.11m(1.9) FOUL(1.1)            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Men Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   161 Coltrane Davyduck   15 Zone 3                  11.01m     546
      10.19m  10.55m  11.01m            
  2   195 Ty Stevenson        15 Zone 3                  10.96m     543
      10.96m  10.92m  10.24m            
  3   211 Gurmum Ghuman       14 Zone 4                   9.55m     459
      9.55m     9.23m            
  4   315 Nate Paris          14 Zone 6                   9.52m     457
      9.10m  9.21m  9.52m            
  5   255 Raphael Dubrochet   15 Zone 5                   8.82m     415
      8.65m     8.82m            
  6   263 Charlie Kanuka      14 Zone 5                   6.88m     300
      6.58m  6.53m  6.88m            
  7   209 Cameron Dewith      14 Zone 4                   6.83m     297
      6.83m                  
  8   137 Zach Loland         14 Zone 2                   6.77m     294
      6.77m     6.28m            
 
Men Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   195 Ty Stevenson        15 Zone 3                    2816  
  2   315 Nate Paris          14 Zone 6                    2662  
  3   161 Coltrane Davyduck   15 Zone 3                    2628  
  4   255 Raphael Dubrochet   15 Zone 5                    2378  
  5   211 Gurmum Ghuman       14 Zone 4                    2315  
  6   263 Charlie Kanuka      14 Zone 5                    1733  
  7   209 Cameron Dewith      14 Zone 4                    1653  
  8   137 Zach Loland         14 Zone 2                    1628  
 
Men 1500 Meter Race Walk
================================================================
        BCSG: ! 7:15.63  2004        Evan Dunfee, Zone 4                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   271 Issac Naumenko      14 Zone 5                 7:20.58  
  2   278 Thomas Vuong        14 Zone 5                 8:39.68  
  3   248 Marcus Britnell     15 Zone 5                 9:14.85  
  4   314 Samuel Morrison     14 Zone 6                10:33.14   230.7a
 --   353 Caleb Smale         15 Zone 7                      DQ  
 --   338 Gabe Barker         14 Zone 7                      DQ   230.7a
 
Men 100 Meter Dash Special Olypmics
=====================================================================
        BCSG: ! 12.18  2014        Michael Savage                              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   412 Thomas Rak             SO4                      13.10  -1.4 
  2   403 Matthew Groenke        SO4                      13.71  -1.4 
  3   401 Matthew Burns          SO3                      14.32  -1.4 
  4   408 Devon Marsland-And     SO4                      14.95  -1.4 
  5   414 Harrison Stuyt-Wit     SO4                      16.12  -1.4 
  6   405 Allen Hahner           SO6                      16.91  -1.4 
 
Men 200 Meter Dash Special Olypmics
=====================================================================
        BCSG: ! 24.53  2014        Michael Savage                              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   412 Thomas Rak             SO4                      27.08  -1.4 
  2   403 Matthew Groenke        SO4                      27.59  -1.4 
  3   408 Devon Marsland-And     SO4                      31.23  -1.4 
  4   401 Matthew Burns          SO3                      32.21  -1.4 
  5   414 Harrison Stuyt-Wit     SO4                      34.37  -1.4 
  6   405 Allen Hahner           SO6                      35.66  -1.4 
 
Men 400 Meter Dash Special Olypmics
================================================================
        BCSG: ! 53.69  2016        Malcolm Borsoi                              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   403 Matthew Groenke        SO4                      59.48  
  2   412 Thomas Rak             SO4                    1:00.22  
  3   408 Devon Marsland-And     SO4                    1:11.35  
  4   401 Matthew Burns          SO3                    1:12.51  
  5   414 Harrison Stuyt-Wit     SO4                    1:15.96  
  6   405 Allen Hahner           SO6                    1:26.46  
 
Men Long Jump Special Olypmics
=====================================================================
        BCSG: ! 5.16m  2016        Malcolm Borsoi                              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   411 Max Porcher            SO6                      4.82m   NWI 
     4.82m(NWI) FOUL      4.64m(NWI)           
  2   412 Thomas Rak             SO4                      4.68m   NWI 
     4.68m(NWI) FOUL      FOUL              
  3   408 Devon Marsland-And     SO4                      3.34m   NWI 
     2.92m(NWI) 3.25m(NWI) 3.34m(NWI)            
  4   401 Matthew Burns          SO3                      3.18m   NWI 
     3.15m(NWI) 3.18m(NWI) FOUL                 
  5   405 Allen Hahner           SO6                      3.13m   NWI 
     2.81m(NWI) 3.13m(NWI) FOUL                 
  6   403 Matthew Groenke        SO4                      3.08m   NWI 
     2.80m(NWI) 2.75m(NWI) 3.08m(NWI)            
  7   414 Harrison Stuyt-Wit     SO4                      2.94m   NWI 
     2.45m(NWI) 2.94m(NWI) 2.87m(NWI)            
 
Men Shot Put Special Olypmics
================================================================
        BCSG: ! 9.94m  2016        Malcolm Borsoi                              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   408 Devon Marsland-And     SO4                      8.87m  
      8.60m  8.87m  7.99m         
  2   412 Thomas Rak             SO4                      7.59m  
      7.25m  7.59m  6.79m         
  3   405 Allen Hahner           SO6                      7.20m  
      7.20m  FOUL  FOUL          
  4   414 Harrison Stuyt-Wit     SO4                      7.18m  
      6.51m  6.80m  7.18m         
  5   403 Matthew Groenke        SO4                      6.05m  
      6.05m  5.76m  5.22m         
  6   401 Matthew Burns          SO3                      5.43m  
      5.07m  5.43m  5.37m         
 --   411 Max Porcher            SO6                       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Women 800 Meter Run Special Olypmics
================================================================
        BCSG: ! 2:48.17  2014        Kellie Robinson                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   406 Amber Maher            SO5                    3:24.87  
  2   409 Olivia Neuman          SO4                    3:37.98  
  3   407 Sandra Malku           SO5                    3:54.56  
  4   413 Lauren Simpson         SO4                    5:40.13  
 
Men 800 Meter Run Special Olypmics
================================================================
        BCSG: ! 2:06.84  2016        Malcolm Borsoi                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   403 Matthew Groenke        SO4                    2:24.82  
  2   412 Thomas Rak             SO4                    2:36.16  
  3   401 Matthew Burns          SO3                    2:59.30  
  4   408 Devon Marsland-And     SO4                    3:05.21  
  5   414 Harrison Stuyt-Wit     SO4                    3:11.54  
 
Mixed 4x100 Meter Relay Special Olypmics
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Special Olympics  'A'                               1:07.93  
     1) 413 Lauren Simpson              2) 414 Harrison Stuyt-Withnall    
     3) 409 Olivia Neuman               4) 412 Thomas Rak                 
  2 Special Olympics  'C'                               1:19.91  
     1) 402 Tawny Irene Daw             2) 406 Amber Maher                
     3) 408 Devon Marsland-Anderson     4) 403 Matthew Groenke            
  3 Special Olympics  'B'                               1:31.34  
     1) 404 Krista Grzybowski           2) 407 Sandra Malku               
     3) 405 Allen Hahner                4) 401 Matthew Burns